Місія МВФ, звичайно ж, оцінюватиме процес боротьби з корупцією, при тому не лише за е-декларуванням, а й за тим, які заходи вживаються за його результатами.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко, оцінюючи візит місії МВФ в Україну.
«Делегати МВФ сам факт появи е-декларування як антикорупційного кроку оцінять позитивно, але поставлять питання про те, що з цього мають бути зроблені відповідні висновки. Тепер справа за перевіркою законності цих доходів. Це може бути вимогою», – підкреслив економічний консультант.
Щодо того, чи отримаємо ми транш цього року, то, за його словами, навіть якщо відповідь МВФ буде негативною, це не стане катастрофою.
«Основні проблеми зараз є всередині країни й пов'язані вони з дещо депресивним станом економіки та дуже повільною динамікою. Це не монетарно-цінові проблеми, а проблеми, пов’язані з нездатністю забезпечити розвиток реального сектора економіки, елементарну зайнятість населення», – пояснив Сіденко.
«Безумовно, кошти МВФ важливі як психологічна оцінка, тобто певним чином заспокоюють іноземних інвесторів. Але за будь-яких обставин іноземні інвестори оцінюють те, як поводять себе внутрішні інвестори, національні вкладники капіталу», – наголосив експерт.
«Транш МВФ – не чарівна паличка, не манна небесна для України. Ми занадто багато звертаємо уваги на це, коли більш складною проблемою є мобілізація внутрішніх джерел. За останніми опитуваннями, 1% людей довіряють НБУ. Хіба це показник? Який далі може бути розвиток, коли така недовіра всередині країни?», – резюмував Володимир Сіденко.
В НБУ запевняють, що Україна отримає четвертий транш до кінця 2016 року. Зауважимо, що третього траншу від МВФ українська сторона чекала понад рік.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»