Експерт розповів, чи отримають українці компенсацію за відключення світла взимку

Читать на русском
Володимир Саприкінексперт у сфері енергетики

Зараз дійсно виникла ситуація, коли тарифи влада підвищити змогла, але при цьому рівень надання послуг залишила, як і раніше, низьким.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів незалежний експерт із питань енергетики Володимир Саприкін, аналізуючи постанову НКРЕКП, згідно з якою українці можуть отримати компенсацію за неякісні послуги з електропостачання.

«Спроба регулятора впровадити, на перший погляд, більш-менш цивілізовані правила гри навряд чи буде взагалі реалізована на практиці, а якщо це матиме місце, то в поодиноких випадках», – констатував експерт.

«Насамперед це пов'язано з тим механізмом, який дозволить повернути кошти споживачеві. В будь-якому разі постачальник завжди може спиратися на те, що проводяться планові відключення, форс-мажор, і для того, щоб виправдати неякісні умови надання послуг, є десяток причин. Довести, що це не так, позивач не зможе», – пояснює Саприкін.

Споживач нічого не зможе зробити, щоб змінити систему сфери ЖКП та домогтися для себе компенсації.

«З одного боку, складне становище з розрахунками, стоїть питання неплатежів, а з іншого – невдоволення населення, яке стрімко зростає. Складається враження, що скільки б людина працювала чи не працювала, вона нездатна вижити в таких умовах, оскільки мінімальні заробітні плати та пенсії не дозволяють забезпечити ті ж таки мінімальні потреби», – розмірковує експерт.

Тому, на його думку, уряд зараз вдається до популістичних кроків, щоб якось стримати невдоволення суспільства, але це аж ніяк не економічний реальний крок назустріч.

Павло РозенкоВіце-прем'єр-міністр України
Розенко обіцяє, що уряд ініціює перегляд розрахунку вартості електроенергіїСказано 5 липня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін запропонував українцям оформлювати розстрочку на оплату комунальних послуг.

При цьому ще влітку віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко пообіцяв, що уряд ініціює перегляд розрахунку вартості електроенергії.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.