Ані в РФ, ані в Україні не збираються йти на поступки в питанні послідовності виконання пунктів Мінських угод.
Таку думку в ексклюзивному матеріалі «Гра на межі фолу. Чим завершиться дипломатична війна в рамках «нормандського формату»?» спеціально для «Слова і Діла» висловив політичний експерт Олександр Радчук.
«Головна інтрига майбутньої зустрічі полягатиме в тому, наскільки позиція російської сторони вплине саме на лідерів ФРН та Франції», – констатував експерт.
«Європейські лідери напередодні важливого для них політичного сезону прагнуть прискорити вирішення «українського питання». Можливо, лідери ЄС таким чином намагаються взяти тайм-аут для вирішення своїх внутрішніх проблем напередодні виборчих кампаній. З іншого боку, така стратегія може бути обумовлена необхідністю затягувати час до того, як у США нарешті визначаться з новим очільником Білого дому», – припускає Радчук.
При цьому, позиція України щодо узгодження «дорожньої карти» для Донбасу вже зараз не влаштовує ані Кремль, ані європейських лідерів, про що чітко дав зрозуміти Олланд.
«Президент Франції в своєму виступі попередив, що в разі провалу переговорів у Берліні, цілком імовірно, конфлікт на Донбасі перейде в стадію замороженого», – зазначив експерт.
На думку політолога, «нормандський формат» у нинішньому його вигляді приречений стати черговим доказом безпорадності європейської дипломатії в питанні ультиматумів РФ і виконання «Мінська».
«Єдиним потужним союзником України в розв'язанні конфлікту на Донбасі можуть бути лише США. Але найближчим часом у зв'язку з виборчими перегонами Америці буде точно не до врегулювання «українського питання». А США – єдина країна, з якою РФ може про щось домовлятися. Тому сподіватися на зрушення під час чергових переговорів у «нормандському форматі» немає сенсу», – пояснив ситуацію Олександр Радчук.
Як відомо, зустріч «нормандської четвірки» запланована на 19 жовтня в Берліні на запрошення Меркель.
Детальніше читайте в матеріалі «Гра на межі фолу. Чим завершиться дипломатична війна в рамках «нормандського формату»?».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»