Гройсман хоче знизити тариф на електроенергію

Читать на русском
Володимир Гройсман вважає, що необхідно знаходити рішення, щоб оптимізувати ціни на електроенергію.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав нинішні ціни на електроенергію для промисловості неконкурентоспроможними, внаслідок чого українська продукція втрачає ринки.

Про це він заявив на зустрічі з регіональними журналістами в понеділок, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Ціни, які сьогодні платить промисловість, – неконкурентоспроможні. Електроенергія в собівартості різної продукції має високу питому вартість, тому сьогодні необхідно знаходити рішення, щоб оптимізувати ціни на електроенергію. Я вважаю, що це питання, яке ми маємо вирішити з початку нового року», – сказав він.

Водночас експертні кола сумніваються, що цей крок матиме вплив, оскільки НКРЕКП, яка встановлює тариф на енергію, не підпорядковується Кабінету міністрів.

Ігор НасаликМіністр енергетики і вугільної промисловості України
Насалик обіцяє, що з жовтня 2016 року Україна відновить експорт електроенергії в Молдову і БілорусьСказано 15 липня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Радий, що уряд розуміє проблему. Але від розмов користі мало, тому НКРЕКП не реагує навіть на позицію уряду. І навіть якщо вона правильна й обґрунтована. Повна незалежність від уряду ще навіть до вступу в дію закону», – коментує слова Гройсмана незалежний експерт в енергетичній сфері Андрій Герус.

Як повідомлялося раніше, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики, планує скасувати перехресне субсидування в електроенергетиці (коли промислові споживачі дотують побутових) навесні 2017 року.

Нагадаємо, що промислове виробництво в серпні 2016 року знову показало зростання, збільшившись на 3,4% порівняно з аналогічним місяцем 2015 року.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.