Важливим є те, що позиція України стала жорсткішою з цього приводу.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політолог Олександр Леонов, аналізуючи заяви західних лідерів і канцлера Німеччини про необхідність рішучих кроків з боку України щодо виконання політичної частини «Мінська».
«Заяви західних партнерів зараз – гра. Свідченням цьому є рішення Європарламенту про заборону їхнім депутатам здійснити візит до зони АТО. Це чітко показує, що Євросоюз насправді розуміє, що безпека в нас на низькому рівні», – міркує Леонов.
З іншого боку, додав він, якщо так необхідно провести вибори, то в Мінських угодах якраз зазначено, що вони мають пройти за участю міжнародних структур.
«Фактично, це відповідь на питання, хто з представників ЄС поїде в окуповану частину контролювати вибори. Очевидно, охочих знайдеться мало. Відповідно, це вже само по собі ставить знак питання, навіть без урахування інших складових», – пояснює політолог.
На його думку, ситуація досить патова, але головне питання в тому, чи будуть продовжуватися санкції навіть не стільки ЄС, скільки США.
«Саме американські санкції ширші, ніж європейські. Якщо США запрваджують санкції, то вони стосуються не лише тих компаній, проти яких спрямовані, а й осіб компаній третіх країн, які їх порушують. Фактично, якщо в Європі почнуться зрушення щодо санкцій, то очікувати напливу компаній, які кинуться до РФ, не можна, тому що вони також можуть потрапити під санкції США», – проаналізував Олександр Леонов.
Як відомо, минулого тижня в ході свого візиту в Україну глави МЗС Німеччини та Франції заявили, що після «режиму тиші» Україна має перейти до внесення змін до Конституції.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»