2 роки на посаді: як виконує обіцянки івано-франківський губернатор?

Читать на русском

Сьогодні, 9 вересня, дворічний ювілей на посаді святкує голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук. За цей час він роздав 25 обіцянок, більше половини з яких – 14, тобто 56% – виконав.

Серед виконаних обіцянок найбільше впадають в око три. Перша – про створення громадського контролю за станом доріг в області. Зробити це Гончарук обіцяв наприкінці травня 2015-го, а вже у вересні того ж року при Службі автомобільних доріг Івано-Франківської області було створено координаційну раду з контролю за дотриманням законодавства України при виконанні дорожніх робіт та використанні бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг і вулиць. До речі, як зазначав у коментарях пресі сам чиновник, питання ремонту доріг є для нього чи не найбільш болючим. «У нас є 540 кілометрів доріг. Ви бачили, що робиться із дорогами у гірській місцевості? Я вже не говорю про рівнинні дороги», – поскаржився якось губернатор.

Друга важлива виконана обіцянка стосується допомоги родинам загиблих бійців батальйону «Івано-Франківськ». Про це він заявив у липні 2015 року, а станом на грудень того ж року, як з’ясувало «Слово і Діло», 13 родинам полеглих бійців батальйону була виплачена допомога на загальну суму 13,269 млн грн, з них із Державного бюджету – 10,481 млн грн; з коштів обласного бюджету (резервний і цільовий фонди) – 1,274 млн грн; з районних та місцевих бюджетів – 1,091 млн грн; з позабюджетних коштів – 422 тис. грн.

Зауважимо ще одне реалізоване зобов’язання – щодо ремонту Городенківської лікарні, кошти на який (200 тис. грн), як і обіцяв Гончарук, були закладені в проект обласного бюджету на 2015 рік.

Невиконаних обіцянок у Гончарука наразі п’ять. Назвемо найсуттєвіші з них. Перша стосується побудови 12 фортифікаційних споруд у Костянтинівському районі Донецької області, закріплених за регіоном. Вони мали бути готові до 15 липня 2015 року, натомість бригада робітників для їх побудови лише вирушила на Донеччину 14 липня, тож заплановані строки було зірвано. Правоохоронці ж порахували, що на будівництві фортифікацій посадовці Івано-Франківської ОДА розікрали 5 млн грн.

Також провалив Гончарук обіцянку про заборону фірмам, що зареєстровані за межами області, мати справу з місцевою деревиною. Про це він заявив 18 березня 2015 року, зауваживши, що таким чином збирається контролювати вивезення з регіону лісу-кругляка. Однак через півроку такі підприємства все ще продовжували працювати з прикарпатською деревиною.

Ще одним нереалізованим зобов’язанням івано-франківського губернатора, на яке звернуло увагу «Слово і Діло», є його намір звільняти голів районів, які недовиконають мобілізаційний план. Насправді ж підсумки мобілізаційної кампанії восени 2015 року показали, що низка районів не змогли повністю виконати мобілізаційний план, однак голови їхніх державних адміністрацій продовжили обіймати свої посади.

В цілому ж, якщо поглянути на тематику публічних заяв Гончарука, то слід відзначити, що найбільше обіцянок він роздав щодо розвитку інфраструктури та сфери державного управління – по 4. Також голова ОДА приділив значну увагу питанням фінансів, соціального захисту та охорони здоров’я. Періодом найбільшою публічної активності голови Івано-Франківської облдержадміністрації були жовтень 2014-го та середина 2015 років. Але й тоді чиновник давав не більше 4 обіцянок на місяць, що й не дивно, зважаючи на те, що сам він себе позиціонує як людину непублічну.

В рейтингу відповідальності голів обласних державних адміністрацій України Гончарук посідає третє місце.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо про те, що голова Київської ОДА Максим Мельничук написав заяву про відставку. Трохи раніше у відставку пішов голова Житомирської області Сергій Машковський.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал