Люди Авакова встановили контроль над двома газовими родовищами – ЗМІ

Читать на русском
Підприємці з оточення Авакова та бізнес-партнера його сім'ї Ігоря Котвицького отримали дозволи на вивчення та розробку нафтогазових родовищ.

Підприємці з оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та бізнес-партнера його сім'ї Ігоря Котвицького заснували дві компанії, які отримали спеціальні дозволи Державної служби геології і надр на вивчення та розробку нафтогазових родовищ.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Радіо Свобода».

Повідомляється, що в кінці липня 2016 року Роман Дружбін і партнери заволоділи харківськими фірмами «Укргаздоб» і «Нафтогазенергопром». Ці компанії отримали спеціальні дозволи на користування надрами після аукціону Держгеонадр 22 березня 2016 року.

Роман Дружбін є помічником народного депутата від «Народного фронту» Ігоря Котвицького, близького соратника й бізнес-партнера сім'ї міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Степан КубівПерший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України
Кубів обіцяє, що найближчим часом на розгляд уряду буде подано програму зі збільшення видобутку газуСказано 8 травня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

«Укргаздоб» отримав дозвіл на вивчення з подальшою промисловою розробкою Південно-Кисівської нафтогазоносної площі в Харківській області терміном на 20 років.

Компанія «Нафтогазенергопром» отримав п'ятирічний дозвіл на вивчення й дослідно-промислову розробку Мурафінської площі сланцевого газу.

В обох випадках за нафтогазові площі змагалися лише по дві компанії. При чому конкуруючі компанії з явними ознаками фіктивності, оскільки на момент подачі документів про участь в аукціоні обидві фірми існували менш ніж два тижні й були зареєстровані в один день – 23 лютого 2016 року.

Було також виявлено, що обидві «конкуруючі» фірми зареєстровані на одну людину – Наталю Моргун. Вона була зареєстрована на аукціоні як уповноважений представник ТОВ «Нафтогазенергопром».

Ігор КононенкоНародний депутат України
Кононенко обіцяє сприяти ухваленню законопроекту про зниження ренти на видобуток газуСказано 16 вересня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

Примітно також і те, що «Укргаздоб» на момент проведення аукціону існував лише півтора місяця. На момент аукціону власниками всіх трьох фірм були вказані люди, невідомі в колах надрокористувачів.

За результатами конкурсу Мурафінської та Південно-Кисівської площ Антимонопольний комітет України порушив провадження та розпочав розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій учасників аукціону.

Нагадаємо, що за підсумками січня-квітня 2016 року видобуток нафти в Україні скоротився на 12,6% або на 77,5 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом 2015 року – до 535,4 тис. тонн.

Як повідомлялося раніше, ПАТ «Укргазвидобування» планує наростити внутрішній видобуток природного газу завдяки його інтенсифікації через збільшення кількості операцій з гідророзриву пласта й капітального ремонту свердловин.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...