Клімкін пояснив, чому Україна ще не розірвала дипвідносини з Росією

Читать на русском
Павло Клімкін стверджує, що при необхідності Київ може розглянути питання введення візового режиму з РФ

Міністерство закордонних справ може розглянути питання введення візового режиму з Росією, якщо виникне така необхідність.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає «Слово і Діло».

«Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в'їзд з території Росії в Україну. І ми це зробили - зараз в'їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і лише через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. Якщо ми введемо візовий режим, чи дозволить нам це більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ і інших російських спецслужб, які будуть працювати з метою нашої дестабілізації? Однозначної відповіді я тут не бачу», - повідомив міністр.

Порошенко доручив МЗС організувати телефонні переговори з Путіним через КримПрезидент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України ініціювати розмову з російським президентом Володимиром Путіним через ситуацію в Криму.

За його словами, в цьому контексті важливим є аспект пропаганди, який може використовувати РФ.

«Росія відразу почне використовувати введення візового режиму, розкручуючи в медіа-просторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яка буде розкручуватися нескінченно», -зазначив Клімкін.

Крім того, за словами міністра, для того щоб видавати візи, потрібна відповідна інфраструктура.

«З точки зору логістики це потребує докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно більше 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання», - підкреслив глава МЗС.

«Тому спочатку давайте визначимося, що принесе введення візового режиму в плані безпеки. Якщо відповідь «так», то будемо діяти, якщо «ні» - знайдемо інші рішення. Ось мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? Основний зміст цих дипломатичних відносин, полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території РФ більше 4 млн.», - підсумував міністр.

Нагадаємо, раніше глава МЗС пояснював, чому Україна відмовилася від російського посла.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: