Росія готує загострення на фронтах до Дня незалежності – Марчук

Читать на русском
РФ відкрито і у великій кількості поставляє і в окупований Крим, і на окуповані території Донбасу багато важкої військової техніки, в основному наступального характеру.
Євген Марчук

Концентрація російської військової техніки в окупованому Криму та Донбасі говорить про те, що РФ планує загострення військової обстановки на період II пол. серпня – I пол. вересня, зокрема на День незалежності України.

Таку думку висловив представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук на своїй сторінці в Facebook, передає «Слово і Діло».

«Росія просто готується відзначити 25-ту річницю Незалежності України. Можливо, навіть так, як це вона зробила в 2014 році, тільки з деякими поправками на нинішні реалії», – пише Марчук.

За його словами, РФ відкрито і у великій кількості поставляє і в окупований Крим, і на окуповані території Донбасу багато важкої військової техніки, в основному наступального характеру.

Марчук назвав кількість танків окупантів на ДонбасіУ розпорядженні окупаційної влади на Донбасі є близько 700 танків різної модифікації, що більше, ніж у Німеччині та Великобританії разом узятих.

«Створювана нею (Росією – Ред.) ситуація велику ймовірність серйозної ескалації буде невідворотно виробляти високу гіпотетичність загрози особистої безпеки шановним гостям і їх відмова приїзду в Київ. Думаю, що в Росії вже розроблений і задіяний план, як не тільки зіпсувати, а як зірвати святкування 25-ї річниці незалежності України», – підкреслив він, додавши, що ювілейне святкування Дня незалежності носить символічний характер.

Разом з тим Марчук зазначив, що українська оборонна система безпеки вже має хороший досвід і активно працює щодо забезпечення безпеки проведення 25-ї річниці незалежності не тільки в Києві.

Як раніше повідомлялося, секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов нагадав «цивілізованому світу» пам'ятати, що агресора неможливо заспокоїти.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: