Журналістський скандал з «МДБ ДНР» та мобілізація від Турчинова. Головні обіцянки тижня

Читать на русском
Традиційна підбірка топ-3 виконаних, невиконаних і провалених обіцянок тижня від українських політиків.
Фото: Руслан Смещук, Facebook

Скандал, що вибухнув цього тижня довкола кількох провідних українських телеканалів – «Інтера» й «Громадського» через спілкування їхніх журналістів із ватажками так званої «Донецької народної республіки», затьмарив навіть такі резонансні теми, як справа Онищенка, тарифи й старт Олімпійських ігор. Не вдалося йому відтіснити на другий план лише питання посилення напруження на Донбасі. Саме з цими темами й були пов’язані основні обіцянки політиків, що пропрозвучали, були реалізовані чи провалені протягом тижня, що минув.

Топ-3 невиконаних обіцянок

Поки що без мобілізації

Незважаючи на те, що Донбасі спостерігаються всі ознаки дестабілізації ситуації з боку бойовиків ОРДЛО, Президент не поспішає виконувати власну обіцянку щодо оголошення мобілізації. Обіцянку зробити це у випадку загострення конфлікту Порошенко дав іще 20 вересня 2015 року. Після кількох відносно спокійних осінніх і зимових місяців ситуацію в зоні проведення АТО вже в лютому 2016-го складно стало називати спокійною, а різке зростання активності терористів влітку змусило й зовсім забути про перемир’я, яке й до цього, відверто кажучи, було суто епізодичним. Проте Президент у відповідь на це зберігає мовчання, а міністр оборони підкреслює: ЗСУ продовжують дотримуватися Мінських домовленостей. Хоча наразі ймовірність нової мобілізації й не виключена, ця обіцянка Порошенка отримала статус невиконаної з огляду на цілком об’єктивні обставини.

Семенченко передумав виправдовуватись

Наприкінці травня народний депутат від «Самопомочі» Семен Семенченко заявив, що готовий опублікувати за запитом ЗМІ документи, що засвідчують відсутність відкритих проти нього кримінальних проваджень. Рішення Вишгородського суду щодо неправильного оформлення документів у батальйоні «Донбас» за командирства Семенченка він назвав таким, що не має до нього стосунку, і пообіцяв оприлюднити відповідні докази. Те, що цю тему підняла низка ЗМІ, Семеченко пов’язав із власною позицією в питанні розслідування Іловайської та Дебальцевської трагедій. «Всі необхідні документи про відсутність стосовно мене кримінальних переслідувань готовий надати ЗМІ за запитом», – написав 25 травня Семенченко на своїй сторінці в Facebook. Проте, коли 1 червня «Слово і Діло» направило народному депутату відповідний інформаційний запит, він на нього так і не зреагував.

Пишіть листи дрібним почерком

Олександр ОнищенкоНародний депутат України
Онищенко пообіцяв, що буде повністю співпрацювати зі слідствомСказано 29 липня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

29 липня позбавлений недоторканності народний депутат Олександр Онищенко запевнив журналістів, що співпрацюватиме зі слідством у відкритому проти нього кримінальному провадженні і навіть пообіцяв надати ГПУ та НАБУ свою нову адресу й номери телефонів. Ясна річ, ніхто й не сподівався на те, що Онищенко раптом надумає сумлінно виконувати обіцяне. Після того, як він кілька разів не з’явився на допит, слідчі Антикорупційного бюро почали готуватися до оголошення його в міжнародний розшук. Однак, вочевидь, шукати одіозного політика й не доведеться, адже він сам не приховує місце свого перебування. 5 серпня він написав у себе в Facebook: «Формально повістку я не отримував. Але, як і раніше, я готовий до слідчих дій і ще раз запрошую детективів і прокурорів на зустріч у Лондоні. Під час допиту відповім на всі без винятку питання. І розвію всі претензії до мене». Тож слідчим НАБУ залишилося лише придбати квитки до Туманного Альбіону. Така от вона, депутатська спвіпраця.

Топ-3 виконаних обіцянок

Дмитро ТимчукНародний депутат України
Тимчук обіцяє оприлюднити дані про спонсорів терористів «ЛНР»Сказано 3 червня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

«Злив» спонсорів сепаратизму

1 серпня народний депутат Дмитро Тимчук, як і обіцяв, оприлюднив на сайті «Інформаційного спротиву» список найбільших платників податків самопроголошеної «Луганської народної республіки». Серед них багато підприємств гірничовидобувної галузі, а також промислових машинобудівних, хімічних, енергетичних і сільськогосподарських підприємств. Близько двох десятків із них здійснюють зовнішньоекономічну діяльність за допомогою залізниці, ще 125 – акредитовані для здійснення ЗЕД. Нагадаємо, що обіцянку опублікувати даний список Тимчук дав ще 3 червня. Реалізація даного зобов’язання надзвичайно вдало співпала з арештом Олександра Єфремова, чутки про зв’язки якого з луганськими сепаратистами ходять уже не перший рік.

І знову про вакцини

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун пообіцяла до 4 серпня 2016 року прозвітувати про наявність вакцинСказано 2 серпня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Протягом тижня, що минув, нова виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пообіцяла провести ревізію наявності вакцин та опублікувати її результати до 4 серпня. Сказано – зроблено: 4 серпня 2016 року на сайті Міністерства охорони здоров'я з’явилась інформація щодо поставки та розподілу між регіонами вакцин станом на 03 серпня 2016 року. На сайті МОЗу опублікований перелік організацій, у яких були замовлені вакцини, кількість замовлених та доставлених у регіони доз. Таким чином пані Супрун претендує на рекорд, виконавши обіцянку, дану в перші ж дні перебування на посаді, у такий короткий термін.

Шкільна програма по-новому

Як стало відомо 5 серпня, Міністерство освіти змінило 13 навчальних програм для учнів молодших класів шкіл. Діти почнуть навчатися за новою, більш адаптованою (як запевняють у Міносвіти) до вікових особливостей програмою вже з 1 вересня поточного року. Вчителям же нововведення будуть представлені на серпневих педагогічних конференціях. Як запевнив заступник міністра освіти Павло Хобзей, «завданням було видалення з програм зайвої інформації, спростити занадто затеоретизовану інформацію». «Ми змогли усунути дублювання тих тем, які повторювалися в різних предметах, щоб дітям було цікавіше, більш логічно викладалися важливі теми. Все це було зроблено, щоб вивільнити час, щоб запровадити компетентний підхід, який полягає не стільки в змісті, скільки в методиці викладання», – пояснив він. Таким чином констатуємо, що обіцяна у травні Гриневич ревізія навчальних програм для початкової школи відбулась.

Топ-3 обіцянок у процесі виконання

Олександр ТурчиновКерівник центрального штабу партії "Народний фронт"
Турчинов обіцяє негайну мобілізацію у випадку значного загострення ситуації в зоні АТОСказано 5 серпня 2016 р.Статус обіцянки: Архів

Мобілізація: наша пісня гарна й нова

Після того, як «Слово і Діло» присвоїло статус невиконаної обіцянці Петра Порошенка щодо мобілізації у випадку загострення ситуації в зоні проведення АТО, нову обіцянку з цього самого приводу одразу ж дав секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов. «У разі серйозного загострення на фронті нова мобілізація буде оголошена негайно», – сказав він на презентації Центру інформування сектора безпеки і оборони РНБО в Києві у п’ятницю. З надією на те, що така необхідність не виникне, «Слово і Діло» все ж зафіксувало цю заяву як обіцянку.

Бойкот ЗМІ-колабораціоністів

Скандал, в епіцентрі якого виявилась колишня креативна продюсер телеканалу «Інтер», депортована з України росіянка Марія Столярова, воскресив уже трохи підзабуті пристрасті довкола співпраці українських журналістів із терористами ДНР та ЛНР. Цього разу хвилю збурення викликала опублікована в мережі переписка Столярової з працівницею так званого «міністерства державної безпеки «ДНР» Тетяною Єгоровою. Із фрагментів цього листування випливає, що продюсер «Інтера» узгоджувала новини телеканалу з самопроголошеною владою окупованих районів Донецької області. У депутатській групі «Наступ» відреагували на це, пообіцявши вимагати у СБУ та Нацради з питань телебачення та радіомовлення дій відносно журналістів, який спіймали на співпраці з з ДНР. Таку обіцянку, зокрема, озвучив нардеп від «Народного фронту» Сергій Висоцький.

Валентин РезніченкоГолова Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Резніченко обіцяє, що до кінця року в Дніпропетровській області буде збудовано та реконструйовано 21 водовідСказано 1 серпня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Вода для дніпропетровців

Ще одна важлива обіцянка, що потрапила до нашого огляду, хоч і має регіональний характер, проте цілком заслуговує на те, щоб бути озвученою.

Як пообіцяв 1 серпня голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко, до кінця 2016 року в регіоні будуть забезпечені стабільним централізованим водопостачанням близько 100 тисяч людей. За словами губернатора, в області триває масштабний проект із будівництва та реконструкції 21 водогону.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...