Україна на Олімпійських іграх. Основні факти

Читать на русском

Олімпійські ігри в Ріо-де Жанейро, що стартують у найбільшому місті Бразилії 5 серпня, стануть для України вже дванадцятими, в яких її спортсмени візьмуть участь як представники незалежної держави. Незважаючи на те, що Україна виступає на Олімпіадах як окрема збірна відносно нещодавно – з 1994 року, здобуток наших спортсменів важно переоцінити: на літніх Іграх, починаючи з 1996 року, вони здобули 115 нагород різного ґатунку, на зимових – 7 (з яких 2 золоті).

Прикметно, що обидва «золота» зимових Олімпіад, на яких Україна традиційно представлена слабо, були здобуті за обставин, про які зазвичай кажуть «не завдяки, а всупереч». Коли у Ліллегаммері в 1994 році несподівано тріумфувала 17-річна фігуристка Оксана Баюл, у організаторів виникла серйозна проблема: МОК не міг знати фонограму українського гімну, через що навіть довелося перенести церемонію нагородження спортсменів. Друге «золото» зимових Олімпіад набуло для України особливої цінності завдяки тому, що було здобуте біатлоністками на Іграх у російському Сочі саме в той момент, коли в Україні ще тривав Євромайдан, а Росія якраз анексувала Крим.

Що ж до літніх Олімпіад, то тут українські спортсмени найкраще себе проявили у 1996 році в Атланті, коли виграли 9 золотих медалей і посіли 9 місце в загальному заліку Ігор, а також у 2008 році в Пекіні, коли протягом однієї Олімпіади наші спортсмени вибороли 27 нагород різного ґатунку. Там же, до речі, олімпійська збірна України була представлена найбільшою кількістю атлетів – 243. За вісім років у Ріо-де-Жанейро наша команда їде вже найменш численним складом за всі роки незалежності: олімпійські ліцензії вибороли всього 205 спортсменів у 27 видах спорту. Попри це, українську збірну вважають гідним суперником у традиційно найуспішніших для нас видах спорту – гімнастиці (де у нас є 16 олімпійських медалей, 6 із яких золоті) та легкій атлетиці (17 нагород, 2 «золота»).

Нагадаємо, за «золото» Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро міністр молоді та спорту Ігор Жданов пообіцяв українським спортсменам преміальні в розмірі 125 тис. дол. США, за «срібло» – 85 тис. дол., за «бронзу» – 55 тис. дол.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал