Банки очікують зростання кредитування – НБУ

Учасники опитування – 66 банків, на які припадає понад 96 відсотків загальних активів системи, – в цілому очікують збільшення кредитування домогосподарств.

У найближчі 12 місяців банки України очікують зростання кредитування населення та зростання депозитів при поступовому пом'якшенні умов кредитування.

Про це свідчать результати опитування банків щодо умов кредитування, проведеного Нацбанком у другому кварталі 2016 року, повідомляє «Слово і Діло».

«Учасники опитування – 66 банків, на які припадає понад 96% загальних активів системи, – в цілому очікують збільшення кредитування домогосподарств», – повідомляє регулятор.

За даними НБУ, попит домогосподарств на іпотечні та споживчі кредити зріс завдяки зниженню процентних ставок і збільшенню витрат на товари тривалого користування.

Валерія ГонтареваГолова Національного Банку України
Гонтарева ініціює введення заборони на дострокове зняття депозитівСказано 16 липня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Водночас намітилася слабка тенденція до зменшення корпоративних кредитів, що вказує на уповільнення економічної активності.

«Кількість респондентів, які очікують зростання та скорочення корпоративного кредитного портфеля, розділилася майже порівну», – наголошується в повідомленні.

Є й позитивний наслідок скорочення «корпортативки» – чотири квартали поспіль більшість банків вважають, що якість кредитного портфеля покращиться саме в корпоративному сегменті. Таким чином, частка неповернень у загальних обсягах кредитування підприємств зменшиться.

Кредитний голод провокує попит на борг. Згідно з опитуванням, у II кварталі посилився попит на кредити з боку корпорацій. Про це повідомили 53% опитаних банків проти 45% у I кварталі.

«Найбільший приріст попиту зафіксований на кредити малого й середнього бізнесу та гривневі кредити. Основні причини зростання попиту – зниження процентних ставок, потреба підприємств у оборотному капіталі та необхідність реструктуризації наявної заборгованості», – йдеться в повідомленні.

НБУ розкрив дані щодо зростання валютних резервів цього рокуЗолотовалютні резерви Національного банку України за підсумками першої половини 2016 року досягли $14 млрд.

Банки очікують, що в подальшому умови кредитування будуть пом'якшуватися для кредитів у національній валюті та споживчих кредитів. Стандарти за іпотечними кредитами не зміняться.

Очікування щодо притоку коштів від корпоративних клієнтів покращилися – 75% опитаних банків відповіли, що протягом наступних 12 місяців очікують зростання обсягів депозитів підприємств.

Нагадаємо, що 29 липня правління Національного банку України знизило облікову ставку до 15,5% річних, що має заохотити банки видавати кредити.

Як повідомлялося раніше, українська банківська система вийшла на позитивні показники прибутковості в розмірі 50 млн грн за підсумками червня.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...