Як виконують свої обіцянки нардепи-мажоритарники Харкова?

Читать на русском
Слово і Діло дослідило, як виконують свої обіцянки перед виборцями народні депутати, обрані в мажоритарних округах Харкова.

Харків – найбільше місто східної України, тож не дивно, що в парламенті цей обласний центр представляють цілих 7 народних депутатів, обраних жителями різних одномандатних округів. Слідом за іншими містами й регіонами України «Слово і Діло» вирішило перевірити, як дотримують слова перед виборцями депутати-мажоритарники Харкова.

Як показує моніторинг «Слова і Діла», найбільш відповідальним серед них є позафракційний Анатолій Денисенко. Обранець 173 виборчого округу, що в Комінтернівському районі Харкова, зумів виконати 23 власних обіцянки із 41. Далеко не всі з них були зафіксовані за його останньої депутатської каденції, оскільки до потрапляння до нинішнього складу парламенту Денисенко встиг побувати депутатом попереднього, сьомого скликання Ради.

Анатолій ДенисенкоНародний депутат України
Денисенко пообіцяв сприяти будівництву в Харкові нової станції метрополітену «Одеська»Сказано 11 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Серед найбільш значущих його останніх виконаних обіцянок – підтримка активних школярів за успіхи в навчанні та спорті. Пообіцявши підтримувати активних дітей, Денисенко з вересня 2014 року неодноразово нагороджував за успіхи в спорті та освіті талановитих школярів округу. Також нардеп виконав обіцянку, ініціювавши парламентські слухання та зареєструвавши законопроект щодо підтримки малого й середнього бізнесу в Україні. Ще однією важливою виконаною обіцянкою нардепа є добудова в Харкові нової станції метро – «Одеської». Сама станція, як і Олексіївська лінія метрополітену загалом, перебувають у процесі будівництва, однак, як з’ясувало «Слово і Діло», Денисенко направляв на ім’я прем’єр-міністра депутатський запит щодо включення проекту будівництва станції метро «Одеська» до цільової програми будівництва та розвитку метрополітену, після чого кошти були закладені.

Анатолій ДенисенкоНародний депутат України
Денисенко запланував перевести армію на контрактну основуСказано 18 квітня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Невиконаних обіцянок у Денисенка всього 6, серед них вирізняються такі: заява про переведення армії на контрактну основу, збереження безоплатного проїзду в міському транспорті для всіх пільгових категорій і відновлення історичних будівель, споруд та православних храмів Харкова. Попри лідерство за відсотком виконаних обіцянок серед земляків, успішним законотворцем Денисенка назвати не можна: з 16 законопроектів, до розробки яких він долучився в поточному скликанні парламенту, законом поки що не став жоден.

29% виконаних обіцянок має у своєму досьє обраний у 174 одномандатному окрузі, що в Ленінському районі Харкова, Олександр Фельдман. Насправді співголова політичної партії «Наш край» дав усього 7 обіцянок, проте 2 з них виконав. Йдеться про продовження роботи його міжнародного благодійного фонду та створення нового депутатського об’єднання для захисту інтересів виборців Харківської області.

Невиконаних обіцянок у Фельдмана рівно стільки ж, скільки й виконаних. Це, зокрема, заява про закріплення прав кримських татар у новій редакції Конституції та проведення суспільної кампанії для створення позитивного іміджу України напередодні референдуму в Нідерландах. Прізвище Фельдмана стоїть у списку авторів 43 законопроектів, проте жоден із них поки що не був ухвалений Верховною Радою.

Трійку лідерів серед найвідповідальніших депутатів-мажоритарників Харкова замикає Віталій Хомутиннік. Представник виборчого округу №171 та голова партії «Відродження» має в своєму активі 4 виконаних обіцянки з 16, тобто його рівень відповідальності складає 25%. Серед них до нинішньої депутатської каденції нардепа належить лише одна – про те, що група «Економічний розвиток» продовжить роботу в парламенті восьмого скликання.

Віталій ХомутиннікНародний депутат України
Хомутиннік обіцяє знову створити в новій раді депутатську групу "Економічний розвиток"Сказано 4 листопада 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Список невиконаних обіцянок нардепа трохи довший і складається з 6 пунктів. Серед них варто відзначити нереалізовану заяву про те, що «Економічний розвиток» внесе поправку до закону про зняття недоторканності з депутатів і суддів та провалену обіцянку про те, що «Відродження» не голосуватиме за новий Податковий кодекс. З авторством законів у Хомутинніка також не склалося: жодна з 14 його законодавчих ініціатив так і не була ухвалена Радою.

Що ж до решти депутатів-обранців одномандатних виборчих округів міста, то їхній рівень відповідальності є вкрай низьким: 14% виконаних обіцянок має Олександр Кірш, 13% – Дмитро Святаш. У Володимира Мисика та Валерія Писаренка поки немає взагалі жодної виконаної обіцянки. Найпрацьовитішим законотворцем із цієї когорти виявився Кірш, який зареєстрував у Раді 71 законодавчу ініціативу, 5 з яких стали законами. Слідом за ним іде Мисик, 2 із 23 законопроектів якого таки були ухвалені. Писаренко й Святаш хоч і долучилися до написання значної кількості законопроектів (31 і 26 відповідно), проте жоден із них поки не був проголосований у сесійній залі.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...