Компанія Bellingcat опублікувала новий звіт, в якому зібрані результати двох років досліджень про катастрофу літака Малазійських авіаліній.
Про це пише «Слово і Діло», посилаючись на Українську правду.
Група Bellingcat привернула експертів і фахівців різних областей.
Так, в результаті, директор Програми нерозповсюдження озброєнь в Східній Азії Інституту Міжнародних досліджень Міддлбері Джеффрі Льюїс вивчив різні зображення, пов'язані з боїнгом за допомогою програми для криміналістичної експертизи зображень «Tungstene».
Зокрема, вивчив: фотографії диму, ймовірно, залишеного запущеного з Бука ракетою, зображення самого Бука, ймовірно, що переміщується по окупованій території Донбасу в 2014, а також супутникові знімки, опубліковані Міноборони РФ 21 липня 2014 року, які нібито спростовують причетність окупантів до трагедії.
За результатами:
на двох зображеннях (17 липня, 2014 року) установки «Бук» є ознаки обрізаних скріншотів з відео, а не фотографій;
супутникові зображення, опубліковані Міноборони РФ (21 липня 2014 роки) були відредаговані, а саме на зображення були вставлені установки «Бук» і хмари;
Як вважає Доктор Льюїс, РФ спробувала обдурити весь світ і представила неправдиві відомості про загибель МН17.
Відзначимо, в травні команда Bellingcat опублікувала звіт, в якому встановила, що малайзійський «Боїнг» був збитий «буком» з номером 332, який числиться в 53-й бригаді ВС РФ.
У Кремлі відреагували на доповідь, заявивши, що не знають, «наскільки правдоподібною може бути інформація».
Як відомо, проти Путіна а Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) подано позов від імені родичів жертв катастрофи.
Нагадаємо, майже два роки тому, 17 липня 2014 року ракета установки Бук збила в небі над Східною Україною малайзійський лайнер MH17. 298 пасажирів і екіпаж літака загинули.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»