Польський сенат прагне визнати «Волинську різанину» геноцидом

Сенат Польщі ухвалив постанову про визнання Волинської трагедії геноцидом польського народу.

Сенат Польщі ухвалив постанову, якою 11 липня проголошується Національним днем ​​пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої (назва Польщі в 1918-1939 рр.) під час Волинської трагедії.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на УНН.

Україна і Польща зміцнюють відносини в сфері безпекиСпікери парламентів України і Польщі Андрій Парубій та Марек Кухчінскій відзначили серйозну перспективу розширення співробітництва країн карпатського регіону в сфері економіки, транзиту і безпеки.

«Сенат Польщі голосами правлячої партії «Право і справедливість» ухвалив постанову про Волинську трагедію. Верхня палата польського парламенту закликала Сейм призначити 11 липня Національним днем ​​пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що за постанову проголосували 60 сенаторів, 23 - виступили проти, один сенатор утримався.

В тексті документа йдеться про те, що у «Волинській різанині, крім поляків, загинули євреї, вірмени, чехи, представники інших національних меншин, а також українці, які намагалися допомогти жертвам». Верхня палата польського парламенту також висловила повагу та вдячність тим українцям, які рятували поляків, ризикуючи власним життям.

Нагадаємо, 1 липня Міністерство закордонних справ Польщі направило Україні ноту, згідно з якою з 4 липня призупиняє малий прикордонний рух між країнами.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...