НБУ визнав «Фідобанк» неплатоспроможним

Національний банк України ухвалив рішення віднести ПАТ «Фідобанк» до категорії неплатоспроможних.

Національний банку України ухвалив рішення про визнання ПАТ «Фідобанк» неплатоспроможним.

Про це йдеться в повідомленні НБУ, інформує «Слово і Діло».

У Нацбанку розповіли, що 12 травня 2016 року розпочався відтік коштів із рахунків юридичних осіб та коштів інших банків.

Скільки банків ліквідував НБУ з початку 2016 року?Банківська система України вважається однією з найненадійніших у світі. Так, якщо банк визнаний проблемним, то у вкладника є термін на пред'явлення вимог, обмежений трьома роками.

У результаті відтоку коштів клієнтів, який за 12-13 травня склав близько 200 млн грн, 16 травня почалися проблеми з виконанням зобов'язань перед клієнтами. Станом на 20 травня 2016 року загальна сума невиконаних «Фідобанком» операцій клієнтів перевищила 500 млн грн. (9% від його зобов’язань).

У НБУ також зазначили, що 98% (97 700 осіб) усіх вкладників «Фідобанку» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн.

«Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Сума відшкодування складає приблизно 1,8 млрд грн», – розповіли в НБУ.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...