Експерт про декомунізацію: сотні назв вулиць і пам'ятників Леніну – варварство

Читать на русском
Андрій Дудаполітолог

Зараз контраргументами декомунізації є кошти та неоднозначне розуміння громад.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Андрій Дуда, аналізуючи процес перейменування населених пунктів України в рамках декомунізації.

«Це проблема, яку потрібно вирішити, тим паче, це не такі вже й великі кошти, як здається. Існує міф, що всі документи потрібно змінювати. Будуть робитися просто нові записи відповідно до нових назв», – констатував Дуда.

Як підкреслив експерт, є закон про декомунізацію, який діє, і його потрібно виконувати.

За його словами, соціальної бази для серйозного несприйняття цього процесу вже немає. Тим паче, громадяни України сьогодні значно більше інформовані щодо злочинів комуністичного режиму.

«Ненормально, щоб у XXI столітті Дніпропетровськ, одне з найбільших міст України, мав назву людини, яка організовувала Голодомор, в тому числі в довколишніх селах. Ненормально, що в країні сотні назв вулиць, парків, пам'ятників Леніну, який відверто писав про необхідність розстрілу певних категорій людей, поміщиків, священнослужителів. Це дикість і варварство», – наголосив політолог.

Геннадій МоскальГолова Закарпатської обласної державної адміністрації
Москаль пообіцяв перейменувати вулиці Закарпаття на честь усіх загиблих на Донбасі героївСказано 1 квітня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Тому, як зауважив експерт, питання навіть не в коштах, які потрібно виділити для декомунізації.

Крім того, на його переконання, в країні зараз велика кількість людей, які по-справжньому заслуговують на увічнення пам'яті, – герої Небесної Сотні, добровольчих батальйонів, української армії.

Додамо, що голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль нещодавно пообіцяв перейменувати вулиці населених пунктів Закарпаття на честь усіх загиблих на Донбасі героїв.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...