Експерт пояснив, чому проблема біженців не вплине на безвізовий режим для України

Читать на русском

Юнкер насправді був одним із тих, хто відстоював позиції України та намагався прискорити процес надання безвізового режиму.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, аналізуючи інформацію про те, що Жан-Клод Юнкер має підписати та передати законодавчу пропозицію щодо безвізового режиму з Україною.

«Позицію Юнкера щодо України критикували деякі члени ЄС, які вважають, що він є занадто оптимістичним щодо безвізового режиму й дає занадто обнадійливі обіцянки. Тоді ж був розкритикований деякими країнами-членами звіт, який у грудні видала Єврокомісія, що свідчив про те, що Україна виконала критерії безвізового режиму», – розповідає Сушко.

Крім того, як пояснив експерт, існує шенгенська зона, в рамках якої є чіткі процедури того, як встановлюється та знімається безвізовий режим.

«Жодна країна, що входить до шенгенської зони, не може самостійно щодо третіх країн встановлювати безвізовий чи візовий режим. Це неможливо, коли є єдиний простір для пересування. Візовий режим встановлюється або всіма країнами одночасно, або не встановлюється взагалі», – роз'яснив спеціаліст.

За його словами, ми маємо розуміти, що є чіткі шенгенські правила й поки ніхто не збирається відмовлятися від них. Єдине, про що йдеться, – країни хотіли би більш вільної можливості тимчасового відновлення контролю на своїх власних кордонах у разі міграційної загрози.

«Питання не у візах. Люди, які породили хвилю міграції, не мають стосунку до візового чи безвізового режиму. Ці питання регулюється іншим законодавством, не візовим. Йдеться лише про фізичний контроль за кордоном», – аналізує Сушко.

Петро ПорошенкоПрезидент України
Порошенко обіцяє безвізовий режим з ЄС до кінця першого року повноважень ПрезидентаСказано 31 березня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Звісно, як наголосив експерт, міграційна криза створює певний негатив для запровадження безвізового режиму, але прямого зв'язку законодавства, яке регулює прийняття біженців і видачу віз, немає.

«Питання біженців із Близького Сходу та безвізового режиму для України не розглядаються в одному пакеті», – проаналізував ситуацію Олександр Сушко.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року на референдумі в Нідерландах за ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС проголосувало 38,21% респондентів, проти – 61%. Явка склала 32,28%.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...