Ціна «тушки»: скільки коштує прихильність «слуги народу»?

Останніми тижнями дві найбільші парламентські фракції почергово заявляють про поповнення своїх лав новими членами. Спочатку фракція «БПП» влаштувала чистку серед народних обранців, виключивши з їх числа тих, хто залишив фракцію, але продовжував залишатися народним депутатом. Потім у пропрезидентській політсилі привітали двох нових нардепів – Бригинця і Білоцерківця, що прийшли на зміну «незручним» Томенку й Фірсову. Однак навіть і це не гарантувало союзу «БПП»-«НФ» стабільної більшості в парламенті – і тоді почався «добір» нардепів із числа позафракційних.

«Тушки», торги й договорняки: на що готові нардепи заради коаліції? ЕкспертПолітолог проаналізував заяву БПП про те, що якщо нова коаліція не буде сформована найближчим часом, то фракція вийде з наявної.

Для формування того, що бодай номінально можна вважати «коаліцією», не вистачає буквально кількох душ. І ці кілька депутатів, ким би вони не були, вочевидь вчинять нерозсудливо, якщо для вступу в одну з провладних фракцій не висунуть власних високих вимог. А от якими вони будуть – корисливими чи направленими на інтереси держави – питання, мабуть, риторичне.

Підслухавши плітки деяких народних обранців, «Слово і Діло» склало неофіційний кошторис того, в які суми ставала фракціям участь так званих «тушок» – депутатів-перебіжчиків з інших політсил.

Підкреслюємо, в інфографіці використана неофіційна інформація з відкритих джерел.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...