Працювати по-новому: чого українцям чекати від нового Трудового кодексу?

Читать на русском

Сієста, довша відпустка та коротший випробувальний термін – це далеко не повний перелік нововведень, яких може зазнати український Кодекс законів про працю.

Так, у робочому графіку українців може з’явитися перерва на сон у спекотний час доби – з 14 до 17 години. Більше відпочивати наші співвітчизники будуть не лише в робочі дні, але й під час відпустки, адже вона, за задумом законотворців, має стати довшою на 4 дні й становити повноцінні 4 тижні.

Скасування трудової книжки: 8 відповідей на головні питанняМіністр економічного розвитку Айварас Абромавичус ініціював скасування трудових книжок в Україні. «Слово і Діло» вирішило розібратися, що ж насправді чекає українців.

Серед інших бонусів – продовження неоплачуваної відпустки (за сімейними обставинами) до 90 днів, скорочення випробувального терміну з трьох до одного місяця, збільшення оплати в нічний та понаднормовий час, а в разі відмови роботодавця від оплати праці – право не виконувати роботу.

Однак є в проекті нового Трудового кодексу й не дуже приємні моменти. Наприклад, скорочення терміну сповіщення про звільнення з двох місяців до одного та нові причини для звільнення.

Детальніше – в інфографіці «Слова і Діла».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал