У Мінрегіоні визначились, які будинки першими пройдуть термомодернізацію

Читать на русском
90% житлового фонду в Україні потребує термомодернізації, а почати її необхідно з багатоповерхівок 70-х років будівництва.

Будинками, що потребують термомодернізації в першу чергу, є типові багатоповерхівки, збудовані в 70-х роках минулого століття.

Про це повідомили в Міністерстві регіонального розвитку й будівництва, інформує «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу уряду.

«Близько 90% всіх багатоповерхівок потребують термомодернізації, згідно з висновками експертів Мінрегіону, які проаналізували стан наявного житлового фонду України. З них 60-70% будинків зведено ще в роки індустріального будівництва за типовими серіями», – наводять підрахунки фахівців у Кабміні.

Серед будинків, зведених у 1970-1981 роках, модернізації по всій Україні потребують 18,14 тис. В Мінрегіоні підрахували, що в це число входять 13,24 тис. п’ятиповерхівок, 4,17 тис. дев’ятиповерхівок і 730 шістнадцятиповерхових будинків.

«У будинках 1981-1990 років забудови має бути проведена термомодернізація в другу чергу. Загалом таких будинків по Україні налічується 22270 (134,5 млн кв. м). Серед них 11140 – 5-поверхових, 8480 – 9-поверхових, 2200 – 16-поверхових та 450 – понад 16 поверхів», – зазначають в уряді.

В Кабміні також додають, що для цього необхідно розробити типові проекти, що включали б архітектурно-будівельні та технічні рішення, доведені показники енергоефективності та техніко-економічне обґрунтування проведення термомодернізації будинків на основі максимального використання вітчизняних виробів та технологій.

Нагадаємо, раніше міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко зазначив, що його відомство розробляє проект з утеплення «хрущовок».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал