Мінекології чекає від Порошенка указу про створення заповідника в Чорнобилі

Читать на русском
В. о. глави Мінприроди Ганна Вронська сподівається на якнайшвидше видання Порошенком указу про заснування заповідної територіі замість Чорнобильської зони відчуження.

Міністерство екології та природних ресурсів України очікує, що Президент України Петро Порошенко підпише указ про створення в Чорнобильській зоні відчуження біосферного заповідника.

Як повідомляє «Слово і Діло», про це сьогодні на брифінгу заявила в. о. глави Мінприроди Ганна Вронська.

«Такий заповідник створюється указом Президента. Всі документи, які були потрібні від Міністерства екології, ми підготували, вони вже в Адміністрації Президента, і ми сподіваємося, що Президент підтримає цю ідею та підпише цей указ саме до 26 квітня, коли ми будемо відзначати 30-ті роковини Чорнобильської трагедії», – сказала Вронська.

Радіоактивні сховища навколо Чорнобильської АЕС: приховані загрози зони відчуженняКарта зони відчуження Чорнобильскої АЕС буквально усипана сховищами радіоактивних відходів: йдеться як про відходи самої ЧАЕС, так і про новостворені сховища відпрацьованого ядерного палива сучасних українських атомних електростанцій.

За її словами, 10-кілометрова зона навколо АЕС збереже свій колишній статус, а на решті 200 тисячах гектарів нинішньої ЧЗО планується створити біосферний заповідник. Доступ на територію такого заповідника буде, як і раніше, обмежений.

Нагадаємо, ще минулого року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував ліквідувати Державне агентство з управління зоною відчуження Чорнобильської атомної електростанції, а замість нього створити відповідний державний концерн і радіологічний заповідник.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...