У «Київзеленбуді» розповіли, як будуть повертати столиці статус зеленого міста

Глава Київзеленбуду Сергій Симонов розповів про концепцію озеленення міста на найближчі роки.
Сергій Симонов

За словами генерального директора КО «Кіевзеленбуд» Сергія Симонова, незабаром у столиці з'явиться більше вічнозелених рослин, а центральна вулиця міста – Хрещатик – буде заново укомплектована каштанами.

Про це глава комунального підприємства розповів в інтерв'ю «Українським новинам», пише «Слово і Діло».

За словами Симонова, до дня міста Хрещатик буде заново озеленений каштанами. На компанію ж, яка була постачальником неякісних дерев, подало позов до суду Шевченківське КП з утримання зелених насаджень.

«Шевченківське КП з утримання зелених насаджень подало в суд на компанію, яка була підрядником і постачальником цих каштанів з вимогою повернення коштів і заміни тих каштанів, які не відповідали вимогам. В судовому плані робота вже почалася. Крім того, я поставив завдання: ті каштани, які засохли або пошкоджені, необхідно замінити й доповнити, для інших були проведені додаткові роботи по оздоровленню. До дня міста Хрещатик буде повністю укомплектований каштанами. Крім того, ми зробимо так, щоб каштани на Хрещатику були одного розміру», – пообіцяв чиновник.

Крім того, було прийнято рішення збільшити кількість насаджень хвойних дерев – щоб Київ залишався зеленим не тільки влітку, а й цілий рік.

«Ми вирішили, що місто має бути зелене візуально завжди. Київ зелений влітку, а взимку – сірий, жовтий, білий, який завгодно, тільки не зелений. Тому ми ухвалили рішення висаджувати більше хвойних і багаторічних дерев і менше – однорічних», – зазначив Симонов.

Київські парки: хто тепер буде розпоряджатися зеленими зонами столиці?«Слову і Ділу» стало відомо про ініціативу столичної влади створити орган управління рекреаційними зонами Києва, що по суті дублює функції «Київзеленбуду».

Також планується змінити систему поливу насаджень – якщо зараз для цього використовується міський водопровід або ж автомобілі-водовози, то в планах – оснастити всі райони Києва насосними станціями для поливу рослин технічної річковою водою.

«З року в рік усе дорожче й дорожче користуватися послугами «Київводоканалу» для поливу насаджень питною водою. Ще з Радянського Союзу діє система водовозок, які поливають кожну лунку. Це дуже дорого й складно забезпечити необхідний обсяг. Постало питання про те, що ми хочемо будувати свої насосні станції, для забезпечення поливу води. В кожному районі необхідно організувати підземні комунікації по колу району, які будуть іти з Дніпра. Вони будуть забезпечувати автоматичний полив, полив газону, крапельне зрошення. Цього року ми вже заклали 3 насосні станції з Дніпра. Вони будуть забезпечувати Оболонський район, Дніпровський район, частково – проспект Бажана в Дарницькому районі. Це перші кроки для забезпечення поливу не питною водою, за яку ми платимо гроші, а технічною водою з Дніпра», – пояснив Симонов.

Нагадаємо, раніше столичні активісти обурилися тим, що на території столичного велотреку, функціонування якого обіцяла відновити київська влада, будується паркінг.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...