Торговий представник України: ЗВТ з Європою не вдарить по українських товарах

Читать на русском
Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом не вплине на українських товаровиробників, оскільки через девальвацію гривні вони є більш конкурентоспроможними на внутрішньому ринку.
Наталя Микольська

Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом не вплине на українських товаровиробників, оскільки через девальвацію гривні вони є більш конкурентоспроможними на внутрішньому ринку.

Про це в інтерв'ю «Європейській правді» розповіла торговий представник України Наталія Микольська, передає «Слово і Діло».

«Є дві попередні оцінки, одну з яких робили ми, а другу – Нацбанк. Згідно з ними, відкриття для ЄС вплине на ринок незначним чином через декілька факторів. Перший з них – девальвація гривні. Через це українські товари все одно залишатимуться набагато більш конкурентоспроможними», – зазначила Микольська.

Другою причиною є те, що європейські товари раніше вже почали заміщувати російські на українскому ринку через преференції споживачів.

«Люди обирають європейський товар частіше, ніж російський, навіть якщо російський аналог дешевший. А цього року ще й цінова перевага російської продукції зникає. Більшість європейських товарів імпортуватимуться, як імпортувалися російські, з нульовими митами, не кажучи вже про вищу якість», – додала Микольська. Російські товари втратять перевагу в ціні і через нові мита, які Київ запроваджує у відповідь на санкції Москви.

Крім того, після старту ЗВТ знизиться собівартість низки товарів, що зробить український продукт ще більш конкурентоспроможним.

Нагадаємо, з 1 січня між Україною та Європейським Союзом запрацювала Угода про зону вільної торгівлі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал