Як парламентські фракції виконували свої обіцянки?

Читать на русском
Абсолютними лідерами за кількістю виконаних програмних обіцянок за перший рік роботи Верховної Ради VIII скликання стали фракції «Самопомочі» та «Батьківщини».

Абсолютними лідерами за кількістю виконаних програмних обіцянок за перший рік роботи Верховної Ради VIII скликання стали фракції «Самопомочі» та «Батьківщини».

Про це під час прес-конференції заявили активісти громадської організації «Система народного контролю «Слово і Діло».

Їм вдалося реалізувати одразу по 4 програмні обіцянки. Зокрема, «Самопомочі» вдалося домогтися забезпечення обіцяної дерегуляції бізнесу, забезпечити розробку та ухвалення законодавчої бази в частині прозорості державних закупівель, а також забезпечити формування нової воєнної доктрини України та відмову України від позаблоковго статусу, що також було невід'ємною складовою програми «Самопомочі».

Що ж стосується «Батьківщини», то її представникам вдалося досягти обіцяного зняття бюрократичних перешкод у діяльності волонтерів, узаконити надання бійцям АТО статусу учасників бойових дій, домогтись ухвалення закону про прозорість фінансування партій та визнання Росії країною-агресором.

Абсолютними лідерами за кількістю виконаних програмних обіцянок за перший рік роботи Верховної Ради VIII скликання стали фракції «Самопомочі» та «Батьківщини».

Голова ГО «Слово і Діло» Євген Заїка зазначив, що відповідний показник виконаних програмних обіцянок у інших політичних сил набагато менший. Наприклад, представники «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» спромоглися виконати лише по 1 програмній обіцянці, «Радикальної партії Олега Ляшка» – 2, й лише представникам «Опозиційного блоку» не вдалося виконати жодної з власних програмних обіцянок.

Однак, як підкреслив аналітик «Слова і Діла» Вадим Михальченко, куди більш критичною є ситуація з невиконаними програмними обіцянками партій. За його словами, абсолютним лідером за кількістю невиконаних програмних обіцянок за рік стали представники «Опозиційного блоку». Вони провалили відразу дві програмні обіцянки, зокрема щодо прагнення зберегти позаблоковий статус України та сприяння реформуванню правоохоронної системи.

Насамкінець оглядач інформаційного порталу «Слово і Діло» Олександр Радчук поділився власними аналітичними спостереженнями щодо головних результатів роботи ВРУ VIII скликання протягом року, а також окреслив ключові загрози та виклики, що постануть перед парламентарями до кінця поточного та наступного року.

Всього ж протягом року представниками депутатського корпусу було виголошено більше 7 тисяч публічних декларацій та обіцянок, з яких понад 500 вже мають статус невиконаних.

Підбиваючи підсумки прес-конференції, Заїка зауважив, що, зважаючи на низький рівень суспільної довіри до української політики загалом і парламенту зокрема, одним із головних джерел підсилення політичної легітимності для сучасних владних еліт має і може стати лише їх відкритість та відповідальність у частині виконання тих публічних обіцянок і зобов'язань, що були виголошені ними та продовжують озвучуватися в публічній площині.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: