Створення торгово-промислової палати не призведе до покращення економічних показників чи стабільності курсу, але може полегшити відносини з інвесторами.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економіст, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, аналізуючи інформацію про те, що Україна та Німеччина підписали угоду про створення торгово-промислової палати.
«Не варто вважати дану угоду революційною, але, безумовно, торгівельні палати мають полегшувати зовнішньоекономічні відносини між країнами, тобто вони можуть захищати інтереси країни, яка є співучасником. Наприклад, так уже більше 19 років працює Американська палата в Україні. Кардинально це нічого не змінює в економіці, але спрощує роботу з бізнесменами інших країн, зокрема Німеччини», — розповідає аналітик.
За його словами, торгова палата не стимулює експорт чи якісь економічні регулятори. Це суто налагодження бізнес-контактів і стимуляція відносин між двома країнами.
«Зараз Україні не потрібно обирати ринки. Сьогодні ми маємо відносини з понад 100 країнами. Звісно, з втратою російського ринку, слід шукати нові ринки, але це не означає, що ці ринки в Африці, Азії чи Америці», — переконаний експерт.
Водночас економічний експерт «Реанімаційного пакету реформ» Ілля Несходовський переконаний, що для України зараз важливий будь-який ринок, де можна продавати свою продукцію, але передусім це ринки, які походять з Радянського Союзу.
«Завдяки вигідній ситуації на світових ринках енергоресурсів та відсутності інших витрат, як, наприклад, у РФ на ведення війни, для нас є важливим Казахстан. У них накопичена достатня фінансова спроможність, щоб купувати нашу продукцію», — проаналізував він.
Нагадаємо, що в липні в Оттаві Україна та Канада підписали договір про зону вільної торгівлі, що, як очікується, почне діяти вже за півроку — на початку 2016 року, як і Угода про асоціацію України з Євросоюзом.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»