Чеський прем'єр запропонував спростити процедуру працевлаштування українців

Читать на русском
Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що через нестачу кваліфікованої робочої сили в країні вона буде залучатися з-за кордону.

Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що через нестачу кваліфікованої робочої сили в країні вона буде залучатися з-за кордону.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Радіо Прага».

За його словами, брак робочої сили в Чехії дасть поштовх до залучення українських кадрів, але існують проблеми з перевантаженою візовою системою в чеських консульствах в Україні. Водночас Соботка пообіцяв вжити заходів щодо спрощення процедури працевлаштування українців.

Деякі партії у Верховній Раді хотіли б провалу виконання «безвізового плану» – нардепУ Верховній Раді є партії, які хотіли б провалу виконання «безвізового плану», аби використати цю ситуацію для критики Президента та уряду.

Свою думку про ситуацію з нестачею кваліфікованих кадрів висловила й міністр праці та соціальних справ Чехії Міхаела Марксова-Томинова. Як стверджує міністр, в країні 400 тисяч безробітних і 100 тисяч вакансій, але роботодавці повідомляють, що не можуть знайти відповідних працівників певних професій.

«Всі розвинені західні країни стикаються з проблемою нестачі кадрів і шукають таких працівників за кордоном. Я вважаю, що для нас ідеальним рішенням є пошук кваліфікованої робочої сили в країнах, культури та мови яких нам дуже близькі, і Україна в такому контексті може розглядатися як перший з прийнятних варіантів», – заявила Марксова-Томинова.

Також вона повідомила, що уряд спростить процедуру, яка дозволить українським працівникам приїхати до Чехії. Крім того, міністр нагадала, що в країні діють правила, що захищають інтереси місцевого населення. Якщо вакансія пустує певний час і посада не може обійматися чеським працівником, це робоче місце можна запропонувати громадянам інших держав.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...