Експерт : держава має контролювати зброю, інакше зброя візьме під контроль державу

Читать на русском
Дмитро Шимків

Перш ніж дозволити вільний продаж зброї в нашій державі, потрібно провести серйозну роботу та підготовку громадян.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив голова правління «Фонду оборони країни», експерт з питань державного будівництва та національної безпеки Павло Хазан.

«Для того, щоб дозволити вільний продаж зброї, необхідно провести серйозну роботу. Починати необхідно з вилучення всієї незаконної зброї, що знаходиться у населення, вся зброя має бути на державному обліку. Надзвичайно важливим є подолання корупції в цьому напрямку. Держава має зробити так, щоб медичні довідки та дозволи на купівлю (зберігання) зброї видавались державними комісіями після ретельної перевірки, а не продавались. Далі обов’язковими мають стати тренінги з використання та зберігання зброї, навчання усім юридичним моментам – громадянин, який буде власником зброї, має розуміти всю відповідальність», – говорить Павло Хазан.

«Вважаю, що гарним прикладом для нас може стати Швейцарія. Там всі чоловіки, що пройшли службу в армії, мають зброю від держави і можуть бути мобілізовані за першої необхідності. Щороку вони їздять на тренувальні збори, проходять тренінги на полігонах, аби бути в формі. Так, в Швейцарії можна купити зброю навіть зі знижкою, але лише за умови дотримання всіх законів», – підкреслив експерт.

Відзначимо, що, за деякими даними, Америка б'є рекорди за рівнем володіння вогнепальною зброєю – 88,8 одиниць на 100 осіб населення. Це найвищий показник серед розвинених країн. Наприклад, в Україні цей показник не досягає і 7 одиниць.

Нагадаємо, що 4 вересня було зібрано 25 тисяч голосів під петицією про законодавче закріплення права громадян на носіння зброї. Того ж дня в Адміністрації Президента пообіцяли, що впродовж 10 днів буде оприлюднена позиція щодо петиції про право громадян України на захист.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: