Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Опозиційна платформа - За життя"
  • Заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Королевська у передвиборчій програмі пообіцяла забезпечити перехід від змішаної виборчої системи до пропорційної з відкритими списками

20 липня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма політичної партії "Опозиційна платформа — За життя", за списком якої йшов кандидат в народні депутати з обіцянкою забезпечити перехід від змішаної виборчої системи до пропорційної з відкритими списками.
Не виконано
Сказано 20 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp001.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=2388

Результат

Оновлений Виборчий кодекс було ухвалено 11 липня 2019 року Верховною Радою VIII скликання, однак він не був підписаний Президентом.

Депутати ІХ скликання остаточно прийняли виборчий кодекс 19 грудня 2019 року з врахованими пропозиціями Президента України.

Депутат не підтримала Виборчий кодекс. Обіцянка отримує статус "не виконано".

Виборчий кодекс передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Документ ліквідує мажоритарку, яку пов’язують з численними фактами підкупу виборців та використанням адміністративного ресурсу, та дає змогу виборцям впливати на те, хто від партій пройде до Ради. Також кодекс змінює систему виборів до місцевих рад, яка не забезпечувала представництва від деяких громад попри те, що виборці прийшли на вибори і проголосували.