Обіцянка політика

Гончарук у програмі обіцяє привести законодавство у сфері фінансового моніторингу у відповідність з директивами ЄС

4 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила програму діяльності уряду. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук у програмі обіцяє привести законодавство у сфері фінансового моніторингу у відповідність з директивами ЄС.
Виконано
Сказано 4 жовтня 2019 р.

Джерело

  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66959
  • https://www.facebook.com/PMHoncharuk/posts/133782384668348?__tn__=-R
  • https://program.kmu.gov.ua/meta/ukrainci-ta-dobrosovisnij-biznes-zahiseni-vid-finansovogo-sahrajstva
  • https://www.kmu.gov.ua/uryad-ta-organi-vladi/team
  • https://program.kmu.gov.ua/meta/ukrainci-ta-dobrosovisnij-biznes-zahiseni-vid-finansovogo-sahrajstva

Результат

Відповідно до інформації урядового сайту «Програма діяльності Кабінету Міністрів України», який створено для моніторингу діяльності уряду та міністерств, з метою посилення протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом та для запровадження відповідних стандартів, передбачалося до січня 2020 року ухвалити законопроєкт «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Такий законопроєкт уряд вніс в Раду наприкінці вересня 2019 року, 6 грудня він був ухвалений у другому читанні, 27 грудня президент поставив під ним підпис. Набрання чинності відбудеться 28.04.2020, а уряд буде забезпечувати його імплементацію.

Закон передбачає:

– створення умов для деофшоризації національної економіки;

– застосування ризик-орієнтованого підходу суб’єктами первинного фінансового моніторингу;

– запровадження оновлених міжнародних стандартів, зокрема стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (FATF);

– збільшення порогової суми та зменшення кількості ознак для обов’язкового звітування про фінансові операції;

– удосконалення процедури розкриття суб’єктами господарювання своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та посилення вимог до виявлення бенефіціарних власників;

– посилення вимог для платіжних систем при здійсненні грошових переказів.

Враховуючи цю інформацію, а також відсутність будь-якої іншої конкретизації у плані до реалізації цього зобов'язання, обіцянці присвоєно статус «виконано».