Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Вакарчук у передвиборчій програмі пообіцяв зберегти незалежність Національного банку

15 червня 2019 року на офіційному сайті політичної партії "Голос" була зареєстрована передвиборча програма партії, за списком якої йшов кандидат в народні депутати Святослав Вакарчук з обіцянкою зберегти незалежність Національного банку.
Не виконано
Сказано 15 червня 2019 р.

Джерело

  • https://goloszmin.org/storage/app/media/program/program.pdf

Результат

30 червня 2021 року ухвалено проєкт закону №4367 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи. Це рішення ухвалено в рамках виконання зобов'язань перед МФВ. Документом пропонується розширити повноваження НБУ у сфері банківського нагляду, врегулювати питання корпоративного управління в банках, вдосконалити вимоги до капіталу і ліквідності банку. Законопроєкт також уточнює норму про заборону раді Національного банку втручатися в оперативну діяльність правління і виключає право керівників центральних органів влади і членів українського уряду брати участь в засіданнях ради і правління НБУ.

Абсолютна меншість представників фракції «Голос» підтримали ініціативу.

19 жовтня 2021 року було ухвалено надзвичайно важливий закон для посилення незалежності НБУ(законопроєкт №5850 "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України"). Як зазначає прес-служба парламенту, документ удосконалює чинні положення закону "Про Національний банк України" та приводить їх у відповідність із кращою світовою практикою, а також унормовує окремі питання в діяльності НБУ, які виникають під час здійснення ним своїх функцій та потребують врегулювання для забезпечення належного виконання Національним банком законодавчо визначених повноважень. Законом передбачено, що Національний банк та Кабінет Міністрів можуть проводити взаємні консультації з питань грошово-кредитної політики та державної економічної політики, зокрема щодо прогнозу основних макроекономічних показників, включаючи монетарні показники і показники валютно-курсової політики.

Більшість представників фракції «Голос» підтримали ініціативу.

Оскільки Святослав Вакарчук добровільно склав депутатський мандат до ухвалення цих ініціатив, які спрямовані на посилення незалежності НБУ. обіцянка отримує статус "не виконано"