Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Вакарчук у передвиборчій програмі пообіцяв позбавити правоохоронні органи та інші силові структури повноважень у сфері розслідування економічних злочинів

14 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма політичної партії "Голос", за списком якої йшов кандидат в народні депутати Святослав Вакарчук з обіцянкою позбавити службу безпеки України, Нацполіцію та інші силові структури повноважень у сфері розслідування економічних злочинів.
Не виконано
Сказано 14 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp502pt001f01=919pf7171=389.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=9102
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=9123
  • https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/11120

Результат

Обіцянка отримує статус "не виконано" оскільки депутат за власним бажанням припинив свою депутатську діяльність та не здійснив жодних кроків для реалізації програмної обіцянки.

28 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні закон про створення Бюро економічної безпеки №3087-д. Бюро економічної безпеки України – це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Новостворений орган буде виконувати правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції. Розслідування порушень, які віднесені до компетенції Бюро, зможуть здійснювати виключно детективи БЕБ. Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування. Усувається дублювання функцій Національної поліції, Служби безпеки України під час розслідування економічних злочинів, Податкова міліція ліквідовується.

29 січня 2021 року ВРУ ухвалила проект закону №4090, який забезпечить безперервність та безперебійність роботи ДФС до моменту створення нового органу Бюро економічної Безпеки. Депутати фракції підтримали його.