Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Позафракційний

Разумков обіцяє зняти депутатську недоторканість на початку своєї каденції

24 червня 2019 року лідер політичної партії "Слуга Народу" Дмитро Разумков зазначив, що зніме депутатську недоторканість на початку своєї каденції у ВРУ. "Що стосується депутатської недоторканості. Повірте мені: ми її знімемо, і на відміну від усіх інших, ми це будемо робити на самому початку нашої каденції ", - сказав він (відео 21:03-21:11).
Виконано
Сказано 24 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=lbO4s-0l5PM&feature=youtu.be&t=1263
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=243

Результат

3 вересня 2019 року Верховна рада України ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) №7203.

ВРУ 9 скликання почала свою роботу 29 серпня 2019 року, Разумков виконав свою обіцянку, так як недоторканність зняли під час 4 пленарного засідання парламенту.

Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Передбачається, що Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.