Обіцянка політика

  • Міністр юстиції України
  • Член Ради національної безпеки і оборони України
  • Член Вищої ради юстиції України

Петренко пообіцяв, що у 2018 році в Україні буде працювати сервіс Mobile ID

7 грудня 2017 року міністр юстиції Павло Петренко пообіцяв, що у 2018 році в Україні запрацює сервіс Mobile ID. Сервіс Mobile ID дозволить зберігати всі дані про громадянина - електронний цифровий підпис, ідентифікаційний код, паспортні дані і т.д. - на SIM-карті.
Виконано
Сказано 7 грудня 2017 р.

Джерело

  • http://interfax.com.ua/news/interview/467799.html
  • https://kyivstar.ua/en/node/10584
  • https://mobile.twitter.com/VGroysman/status/946353753468342274

Результат

27 грудня 2017 року мобільний оператор Київстар запустив сервіс Mobile ID в дослідну експлуатацію. Період дослідної експлуатації сервісу триватиме до 1 червня. У цей період обмежена група контрактних абонентів оператора буде випробовувати роботу сервісу до його комерційного запуску у другому кварталі 2018 року.

За інформацією компанії, Кабмін та Державне агентство з питань електронного урядування забезпечили створення необхідних нормативно-технологічних умов для реалізації проекту.

Станом на 11 січня 2017 року користувачам сервісу Mobile ID доступна можливість електронної ідентифікації для отримання послуг двох державних реєстрів: Держгеокадастру та Онлайн будинку юстиції. Серед даних, які будуть записані на SIM-карту: електронний цифровий підпис (ЕЦП), ідентифікаційний код, паспортні дані та будь-яка інша особиста інформація про власника телефону.

ВИСНОВОК: в кінці 2017 року в Україні в тестовому режимі запрацював сервіс Mobile ID. Редакція «Слова і Діла» продовжує слідкувати за комерційним запуском сервісу. Володимир Гройсман очікує, що вже у першому півріччі 2018 року три найбільші мобільні оператори запустять сервіс Mobile ID для всіх громадян.