Обіцянка політика

  • Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Зубко заявив, що в ході медичної реформи жодний медичний заклад не закриють

27 січня 2017 року віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що жодний медичний заклад в умовах реформування не буде закритий. Місцеві органи влади повинні самостійно визначити кількість госпітальних округів, лікарень та їх профіль. Нагадаємо, 12 листопада 2016 року в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що у ході проведення медичної реформи, лікарні, які не отримуватимуть достатньо коштів через програми страхування, не закриватимуть, а перепрофільовуватимуть у хоспіси, будинки для літніх людей чи інтернати для людей з особливими потребами.
У процесі
Сказано 27 січня 2017 р.
Перевіряється

Джерело

  • https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2164180-gospitalni-okrugi-hto-virisue-dolu-likaren.html
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2324368-medreforma-u-moz-rozpovili-pro-dolu-zakladiv-de-nebezpecno-likuvatis.html

Результат

Станом на жовтень 2017 року у рамках утворення госпітальних округів МОЗ визначає норми навантаження та види медичної допомоги, які будуть надаватися в основних лікарнях госпітальних округів. Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити мережу медзакладів, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до лікарень. Держава зі свого боку виділить додаткові гроші на підсилення потужних закладів та перепрофілювання слабких та малозавантажених.

В МОЗ наголошують, що впорядкуванням мережі лікувальних закладів опікуватиметься місцева влада. Місцеві громади мають вирішити, які з них потрібно підсилити, а які перепрофілювати.