Обіцянка політика

Козир пообіцяв домогтись притягнення до відповідальності чиновників, які чинять супротив у розслідуванні справи щодо розкрадання землі у Сухолуччі

10 травня 2015 року народний депутат України Борис Козир пообіцяв домогтись притягнення до відповідальності чиновників державної влади Київської області, які ігнорують депутатські звернення щодо розкрадання землі у Сухолуччі, а саме землі рекреаційного призначення бази відпочинку «Сухолуччя» Київ-Дніпровського міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту (засновник і єдиний акціонер Міністерство інфраструктури), порушуючи тим самим статтю 351 Кримінального кодексу – перешкоджання роботі народного депутата України.
У процесі
Сказано 10 червня 2015 р.
Перевіряється

Джерело

  • http://solydarnist.org/?p=25022
  • Лист від прокуратури Києва-Святошинського району
  • http://glavcom.ua/news/spravu-proti-eks-chinovnikiv-kijivshchini-shchodo-suholuchchya-peredali-do-sudu-356836.html
  • https://www.facebook.com/boris.kozyr.5/posts/1314543731958465?pnref=story
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr43D?sklikannja=9&kodtip=7&rejim=1&KOD8011=18095
  • https://www.facebook.com/boris.kozyr.5/posts/1359303120815859

Результат

Відповідно до листа народного депутата України Бориса Козиря від 8 квітня 2016 року, щодо незаконного відчуження державної бази відпочинку «Сухолуччя» 20 квітня 2015 року на підставі матеріалів перевірки прокуратурою Вишгородського району було відкрито кримінальне провадження. 28 серпня 2015 року провадження було незаконно закрито.

Невдовзі за повторним зверненням народного депутата матеріали провадження було перевірено та постановy про закриття провадження скасовано. Зараз кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування у СВ Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області.

15 червня 2016 року Генеральна прокуратура України передала до суду справу проти колишніх посадовців Київської обласної державної адміністрації щодо заволодіння екс-президентом Віктором Януковичем мисливськими угіддями «Сухолуччя». Фігурантами справи також є директор Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства, директор ТОВ «Київуніверсалсервіс», директор ТОВ «Дом Лєсніка», екс-помічник прем’єр-міністра України та ще 14 осіб – співучасників. У ході досудового розслідування накладено арешт на вказану земельну ділянку, готельно-ресторанний комплекс «Сухолуччя», який на ній побудовано, а також на майно, що знаходиться у комплексі (у розмірі понад 10 млн грн).

ГПУ зазначила, що по вказані справі передбачається покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років із конфіскацією майна.

7 квітня 2017 року народний депутат України Борис Козир повідомив, що направляв запит щодо незаконної передачі з державної власності в приватну власність земель бази відпочинку «Сухолуччя» Київ-Дніпровського міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту до ГПУ, проте реакції з боку прокуратури досі не має.

18 травня 2017 року народний депутат України Борис Козир повідомив, що посадові особи Вишгородського відділення поліції, які затягували розслідування кримінальної справи, будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а саме розслідування буде прискорено.