Обіцянка політика

  • Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр енергетики України

Шмигаль у програмі уряду обіцяє розробити нову систему грошового забезпечення військовослужбовців

12 червня 2020 року прем'єр-міністр України вніс до Ради програму діяльності уряду. Керівник уряду Денис Шмигаль у програмі уряду обіцяє розробити нову систему грошового забезпечення військовослужбовців.

Архів
Сказано 12 червня 2020 р.

Джерело

Результат

Нормативним актом, який можна розглядати як реалізацію цієї обіцянки, є Постанова КМУ №168 від 28.02.2022, ухвалена після початку повномасштабної війни. Вона запровадила нові підходи до грошового забезпечення військовослужбовців на період воєнного стану.

Зокрема, постановою передбачено:

- додаткову щомісячну винагороду 30 000 грн для широкого кола військовослужбовців та силових структур;
-підвищену винагороду (до 100 000 грн) для тих, хто бере безпосередню участь у бойових діях;
-розширення кола отримувачів (ЗСУ, СБУ, Нацгвардія, прикордонники тощо).

Ці виплати фактично суттєво змінили рівень грошового забезпечення військових у порівнянні з довоєнною моделлю.

Постанова №168 має тимчасовий характер і застосовується виключно на період воєнного стану, що прямо випливає з її предмета регулювання.

Ми вважаємо, що неспровокована війна Росії проти України та широкомасштабне вторгнення у лютому 2022 року могло вплинули на реалізацію обіцянки в повній мірі. У зв’язку з цим обіцянка переноситься до категорії «Архівні обіцянки» та не враховується при оцінці рівня відповідальності цієї особи.