Порошенко: ми змусили Росію збільшити об'єми прокачки газу

За підсумками зими Російська Федерація була змушена збільшити об'єми прокачки газу, що призвело до суттєвого падіння ціни реверсного газу для України.

Про це в інтерв'ю «Першому національному» розповів Президент України Петро Порошенко, інформує «Слово і Діло».

«Ми пережили зиму, ми закупили тільки 2 млрд (кубометрів газу – ред.). Остання закупівля – за ціною нижче 300 доларів. І в результаті дійшло до того, що РФ змушена була зробити зараз заявку на збільшення на 68% обсягу прокачування... І сьогодні ми будемо купувати газ по 245 по реверсу», – заявив глава держави.

За даними «Укртрансгазу», у грудні (коли відновилося постачання блакитного палива з РФ), Україна імпортувала 488,106 млн кубів російського газу, у січні – 920,314 млн, в лютому – 924,311 млн.

Разом з тим, 5 березня віце-президент Європейської комісії з енергетичних питань Марош Шефчович заявив, що не бачить на даний момент можливостей збільшити реверсні поставки газу з Європи до України.

Цікаво, що трохи менше року тому, 2 квітня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запевнив, що рівень реверсних поставок газу в Україну становитиме близько 20 млрд кубометрів на рік.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...