Мікробіологічні показники водопровідної води в столичному житловому масиві Бортничі відповідають санітарним нормам.
Про такі результати перевірки води, проведеної 20 січня, заявили в «Київводоканалі», пише «Слово і Діло».
«Згідно з отриманими 21 січня результатами аналізу, в жодному зі зразків немає відхилень за мікробіологічними показниками. Проби, у тому числі гарячої води, відбиралися у квартирах, дитячих садках, школах, продуктових маркетах і закладах харчування», – повідомляють в комунальному підприємстві.
Разом з тим, негайно починати пити воду з-під крану жителям Бортничів все ж не радять: це можна буде робити тільки в разі стабільних результатів аналізів при повторних заборах води, які будуть зроблені протягом кількох наступних днів.
«Як тільки аналізи відібраних проб підтвердять стабільну – упродовж декількох діб – відповідність вимогам до питної води та відсутність відхилень, можна буде користуватися водою для питних потреб, приготування їжі, миття посуду та купання, про що обов’язково додаткового повідомлять мешканцям мікрорайону», – йдеться у повідомленні водоканалу.
В «Київводоканалі» також просять бортничан поки не користуватися фільтрами для води, аби уникнути повторного зараження, а також спускати воду протягом 30 хвилин щодня. Плату за водокористування для жителів масиву за цей період обіцяють не нараховувати.
Читайте також: Кличко обіцяє парковки, а Кернес – одягнути Георгіївську стрічку
Разом з тим, витрати на лікування 97 киянам, що отруїлися інфікованою кишковою паличкою водою, на підприємстві компенсовувати не збираються. Там кажуть, що потрапляння фекалій у водогін спричинила несанкціонована врізка місцевого забудовника до недобудованого гідровузла. Цю інформацію 14 січня озвучив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»