ДНР і ЛНР нарешті визнають терористами

Прем'єр доручив Мін'юсту, Генпрокуратурі та СБУ юридично визначити такі організації як ДНР та ЛНР терористичними.

Про це стало відомо на початку засідання уряду, пише «Слово і Діло», з посиланням на «УНН».

«Я прошу Мінюст разом з Генпрокуратурою і СБУ вжити заходів до юридичного визнання в цілому таких організацій як ДНР і ЛНР терористичними через відповідну судову процедуру», – сказав Арсеній Яценюк.

Кабінет міністрів України також закликає приєднатись і міжнародне співтовариство та визнати ДНР і ЛНР терористами.

«Уряд звертається до наших західних партнерів з тим, щоби на відповідному політичному рівні визнати організації ДНР і ЛНР як терористичні. І вжити відповідних заходів міжнародного правового реагування щодо цих бандитських угрупувань, що діють під прикриттям Російської Федерації», – сказав він.

Так звані ЛНР і ДНР повинні бути визнані всім світом як терористичні організації, додав Яценюк.

Пропонують включити так звані ДНР і ЛНР до переліку терористичних організацій і в Європарламенті. Європейські консерватори і реформісти закликають країни-члени і Європейську службу зовнішньої діяльності посилити санкції проти РФ, запровадити військове ембарго з метою запобігання співпраці з російською стороною в оборонному секторі, включаючи космічні технології.

Нагадаємо, раніше Яценюк вже робив подібні заяви. Так 26 листопада він повідомив, що Україна подала вже три позови до Європейського суду з прав людини щодо Російської Федерації і хоче визнати її терористами.

«Ми подали три позови до ЄСПЛ на трильйонні відшкодування за дії Росії. Також хочемо визнання Росії терористами», – сказав Яценюк.

Читайте також: Амністія в ДНР і ЛНР перетвориться на беззаконня – експерт

Водночас з подібним зверненням звертались і сенатори до Президента США Барака Обами, аби той розглянув можливість визнання так званої «Донецької народної республіки» зарубіжною терористичною організацією.

З таким листом до Барака Обами звернулися голови трьох комітетів сенату Роберт Менендес, Даян Файнстайн і Карл Левін.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...