Малозабезпечені українці можуть залишитись без допомоги через Розенка

Народний депутат від фракції «Самопомочі» Вікторія Войціцька заявила, що депутати досі не бачили розрахунків щодо адресних дотацій допомоги для населення у зв’язку зі збільшенням ціни на газ.

«Як я розумію на сьогоднішній день, ці розрахунки нам надані не були. Тобто ми не бачили, яка сумма буде необхідна для того, щоб забезпечити відповідно людей цією допомогою», –сказала Войціцька у коментарі журналісту «Слова і Діла».

За її словами, такі розрахунки мають робити спеціалісти, а народні депутати, в свою чергу, мають право на них подивитися, проаналізувати і дати свою зворотню реакцію. «Нам вони не були надані. Ми вимагаємо від Кабміну і від конкретного міністра, щоб ми отримали ці розрахунки. Тоді ми вже зможемо з вами говорити, скільки реально необхідно для пенсій», – зазначила політик.

Крім того, Войціцька нагадала, що принциповою позицією «Самопомочі» був і є намір суттєво скоротити спеціальні пенсії, щонайменше на 2015 рік, а саме встановити максимальний рівень спецпенсій на рівні 5-ти мінімальних пенсій.

«А все вищезазначене – обкладати податком на доходи фізичних осіб в розмірі 100%. Тобто, ми їх скасувати як такі не можемо зараз, але ми могли б взяти і повернути ці гроші назад в бюджет і поновити елементарну соціальну справедливість. Чому судді, прокурори мають отримумати пенсії в розмірі 5-, 6-, 8- і більше тисяч гривень, тоді як люди, які працювали на заводах, все своє життя отримують 1000-2000 грн в кращому випадку. Якщо вже затягувати пояси, то затягувати пояси всім», – резюмувала народний депутат.

Читайте також: Міністр соцполітики Розенко теж хоче отримувати допомогу від держави

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що кошти, які більше не будуть йти на дотацію «Нафтогазу», за рахунок підвищення тарифів на газ для населення будуть спрямовані на пільги та субсидії.

Загрузка...