Порошенко передумав: мобілізації бути

Читать на русском

Нова хвиля мобілізацій розпочнеться вже після новорічних свят – 20 січня. Планується призвати близько 50 тис. чоловік.

У вересні Президент України Петро Порошенко заявив, що не бачить сенсу в черговій мобілізації. Проте вже 17 грудня новопризначений секретар РНБО Олександр Турчинов пообіцяв, що нова мобілізація буде.

Четверта хвиля часткової мобілізації розпочнеться 20 січня і триватиме 90 днів. Далі – ще дві хвилі, по 60 днів у квітні та червні. Загалом мобілізація може тривати 7 місяців.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, пише «Слово і Діло», з посиланням на «Ліга.Новини».

За словами Полторака, в першу чергу призиватися будуть офіцери запасу, паралельно спеціалісти та солдати. Всі вони пройдуть спеціальну підготовку, яка триватиме 25 днів.

«Офіцери готуються за своєю програмою, фахівці – за своєю, солдати – за своєю, щоб навчити їх елементарним речам з ведення бойових дій», – заявив Полторак.

«Після 25 діб починається бойове злагодження відділень і взводів, рот, батальйонів, полків. Після проведення повного курсу навчання та бойового злагодження, тоді, коли вони будуть одягнені, озброєні, оснащені, підготовлені, тільки після цього вони будуть відправлені в зону АТО», – додав Полторак.

За словами голови парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергія Пашинського, мобілізація потрыбна, щоб замінити тих військовослужбовців, які призивалися в березні 2014 року.

А для тих, хто планує ухилятись від мобілізації, вже придумали штрафи.

За неявку до військкомату за повісткою при повній або частковій мобілізації ухильнику загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн. За порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн. За умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією у ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Читайте також: Шляхом мобілізації створити нову армію неможливо  експерт

Аби мобілізація відбулась, необхідні відповідні укази Президента, які будуть затверджені Верховною Радою в якості законів. Указ про нову хвилю мобілізації готується, проте терміни його оприлюднення та внесення до ВР поки що не відомі.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: