Ціна європейського газу – 14 тонн золота

Протягом жовтня Україна продала більше третини своїх золотовалютних запасів.

На кінець жовтня Національний банк України володів 26 тоннами золота, що на 14 тонн менше, ніж наприкінці вересня: такі дані статистики Міжнародного Валютного Фонду оприлюднило «Слово і Діло».

Голова Нацбанку Валерія Гонтарева цю витрату вважає виправданою і необхідною аби підтримувати фіксований курс.

«Моя точка зору: коли у вас зруйнована промисловість, коли у вас в зоні АТО знаходиться 15% вашого промвиробництва, це 10% вашого ВВП. А якщо дивитися ширше – Донецька та Луганська область це 25% ВВП. Ми не могли отримати валютну виручку від компаній з цих регіонів», – заявила Гонтарева.

Народним контролем «Слово і Діло» 11 серпня була зафіксована обіцянка голови НБУ, в якій Гонтарева запевнила: для стабілізації курсу гривні Нацбанк не буде витрачати золотовалютні резерви. Та вже на кінець жовтня золотовалютні резерви країни досягли мінімального значення за останні 9 років. Схожа ситуація була лише у березні 2005 року. Тож Валерія Гонтарева «провалила» свою обіцянку.

Читайте також: В Криму у 2015 році не буде обмінників валюти

Аналітики Commerzbank вважають, що продавати золото Києву довелося, щоб оплатити рахунки за газ, який купується в ЄС, і погасити квартальні виплати за кредитами МВФ.

Загалом, Валерія Гонтарева не виконала 17% своїх обіцянок.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...