Попри заяву Дерев’янка, суддів Конституційного суду таки люструють

Читать на русском

Конституційний суд України потрапляє під люстраційну перевірку згідно з законом «Про очищення влади».

25 вересня народний депутат України Юрій Дерев’янко та один з авторів закону про очищення влади пообіцяв, що під люстрацію не потраплять судді Конституційного суду та не дотримав свого слова.

«Всі судді, крім суддів КСУ, без винятку потрапляють під люстрацію... Мін'юст отримуватиме інформацію і направлятиме документи до Вищої ради юстиції щодо того чи іншого судді», - заявив він під час брифінгу журналістам.

Вже 9 жовтня Президент України підписав закон «Про очищення влади», ухвалений Верховною Радою 16 вересня. Згідно з положеннями закону, суб’єктами перевірки виступають у тому числі і судді Конституційного Суду України та інші професійні судді.

Нагадаємо, 2 жовтня система народного контролю «Слово і Діло» висунула діючим депутатам вимогу прозвітувати за власні обіцянки до 20 жовтня. Незважаючи на те, що Юрій Дерев'янко, який балотується від партії «Воля» по виборчому округу №87 поки не пройшов Детектор політичної відповідальності, в той же час, він опублікував свій особистий звіт за результатами роботи в парламенті VII скликання.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.