Чи готові українські міста до децентралізації? Рівень ефективності мерів

Читать на русском

Інформаційний портал «Слово і Діло» продовжує власну серію актуальних порівнянь ефективності представників органів центральної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Протягом останнього часу в інформаційному просторі нашої країни досить поширеним стало питання децентралізації. Представники вітчизняного політику говорять про різні рівні її впровадження, адже децентралізація − це дійсно ефективний інструмент покращення якості управління державою і фінансовими потоками в сучасному світі. Тим більше, що з її допомогою можна суттєво зміцнити центральну владу, надавши їй можливості концентрації власних часових та адміністративних ресурсів на питаннях і проблемах національного рівня, а регіональним елітам дати можливість проявити себе у вирішенні питань місцевого масштабу. Безперечно, з необхідними для того фінансовими та управлінськими ресурсами.

Однак, наскільки готові українські регіони разом з окремими представниками їх місцевого самоврядування до такої кардинальної зміни вектору управління в державі? В першу чергу, з точки зору власного професіоналізму та ефективності, які є наразі. Для наглядного прикладу, наш портал вирішив проаналізувати рівень політичної відповідальності мерів найбільших українських міст і виявив той факт, що показник їхньої ефективності не завжди відповідає рівню одіозності.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.