Україна підписала угоду на постачання вугілля з Росії

Читать на русском

Українські державні і приватні підприємства підписали угоди про поставку 5,6 млн тонн імпортного вугілля до кінця 2015 року.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан на засіданні Кабміну, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Forbes».

«Ми підписали договори на поставку вугілля з ПАР – 1 млн тонн вугілля до кінця року має бути поставлено. Ми й інші приватні підприємства, які сьогодні працюють на ринку електроенергії (ДТЕК, «Донбасенерго»), уклали угоди про поставку вугілля з території Росії – на жаль, ця дефіцитна марка є тільки в Росії і певних країнах. Загальний обсяг постачання газу за тими договорами, які ми маємо, – до кінця року 5,6 млн тонн. Цього вугілля буде достатньо, щоб ми на 1 січня 2015 року мали більш ніж 3,5 млн тонн вугілля на ТЕС», - повідомив Продан.

Також він уточнив, що на сьогодні на складах ТЕС України є 2,944 млн тонн вугілля.

«За сьогоднішній день ми мали вже накопичення, невелике, але 10 тис. тонн вугілля ми почали накопичувати» , - сказав міністр енергетики.

Читайте також: Україні потрібно майже 33 млрд кубометрів газу, щоб пережити зиму

За словами Юрія Продана, навіть при поновленні поставок вугілля з контрольованих бойовиками регіонів України дефіцит вугілля збережеться на рівні 200-250 тис. тонн на місяць через виведення з ладу низки шахт. Однак такий обсяг не складно покрити за рахунок імпорту.

Нагадаємо, сьогодні на розширеному засіданні уряду міністр енергетики також розповів, що Кабінет міністрів готує графік планових відключень газуукраїнським підприємствам на період з 22 грудня по 1 лютого.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: