Особливий статус та місцеві вибори на Донбасі. Про що домовилися в Мінську

Читать на русском

Особливий статус та місцеві вибори на Донбасі. Про що домовилися в Мінську

ОБСЄ оприлюднила текст договору, підписаного контактною групою з питань урегулювання конфлікту на Донбасі 5 вересня в Мінську

Організація безпеки і співробітництва в Європі оприлюднила текст угоди, укладеної між учасниками переговорів з урегулювання конфлікту на сході України 5 вересня в Мінську.

Копія договору з'явилася на сайті організації в ніч проти неділі, пише «Слово і Діло».

Документ складається з 12 пунктів, що, окрім режиму припинення вогню, включають у себе домовленість про прийняття закону про особливий статус Донецької та Луганської областей, дострокові місцеві вибори в цих регіонах та виведення найманців і бойовиків з території України.

Крім того, згідно з текстом договору, українська сторона зобов'язується відмовитись від переслідувань та покарань осіб, причетних до подій на Донбасі, прийнявши відповідний закон.

Повний текст угоди наводимо нижче.

«За підсумками розгляду і обговорення пропозицій, внесених учасниками консультацій у Мінську 1 вересня 2014 року, йдеться в ньому, Тристороння контактна група у складі представників України, Російської Федерації і Організації з безпеки і співробітництва в Європі досягла порозуміння щодо необхідності здійснення таких кроків:

1. Забезпечити негайне двостороннє припинення застосування зброї.

2. Забезпечити моніторинг і верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.

3. Здійснити децентралізацію влади, в тому числі шляхом ухвалення Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» (Закон про особливий статус).

4. Забезпечити постійно діючий моніторинг на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і Російської Федерації.

5. Негайно звільнити всіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

6. Ухвалити закон про недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що сталися в окремих районах Донецької і Луганської областей України.

7. Продовжити інклюзивний загальнонаціональний діалог.

8. Вжити заходів для поліпшення гуманітарної ситуації на Донбасі.

9. Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» (Закон про особливий статус).

10. Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців із території України.

11. Ухвалити програму економічного відродження Донбасу і відновлення життєдіяльності регіону.

12. Надати гарантії особистої безпеки для учасників консультацій».

Читайте також: Сепаратисти на Донбасі порушують перемир'я

Нагадаємо, Петро Порошенко обіцяв реалізувати свій мирний план в Донецьку й Луганську ще 8 липня. Відповідна обіцянка - одна з 87 зафіксованих «Словом і Ділом» обіцянок Президента, що нині перебувають у процесі виконання.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: