Для виборів на Донбасі потрібна окрема виборча система – політолог

Читать на русском

Сепаратисти не погодяться прийняти українські умови, а якщо дійсно є намір провести вибори, то чинна виборча система не спрацює на окупованих територіях.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, коментуючи зміни до закону «Про особливий статус Донбасу» стосовно виборів.

«Стосовно тих змін, які внесла Україна до закону, то на таких умовах виборів не буде. Сепаратисти не погодяться прийняти умови відновлення українських каналів, української влади, виведення збройних формувань, а потім проведення виборів. Тому взагалі виборів не варто очікувати і вони не відбудуться. Насправді приблизно на це й розраховував уряд – заморозити конфлікт. Другорядним є питання політичної реінтеграції регіону до складу України», – вважає політолог.

За його словами, навіть якщо припустити, що ми йдемо за Мінським меморандумом, відповідно до пункту 4.12 стосовно проведення виборів сторони домовляються про модальність учасників виборів. Швидше за все, на виборах у Донбасі все одно перемогла би сепаратистська партія.

«Партія-переможець може бути типу «Новоросія», знову з'явилась би «Партія регіонів». Жодна з українських партій, окрім «Опозиційного блоку», скоріше за все, не подолала б 5% бар'єр. Можливо, лише «Блок Петра Порошенка». Найгірше, що відбулося в Криму і Донбасі – це політична сегрегація», – пояснює Бортник.

Головним гаслом виборів були б не політичні, а економічні гасла, тому що регіон перебуває ще в гіршому стані, ніж стан самої України.

«Крім того, були б гасла про федералізацію України, возз'єднання з Росією. Загалом, якщо в уряду дійсно є мета провести вибори на Донбасі, потрібно створювати окрему виборчу систему, тому що та, яка існує зараз, в цьому регіоні не спрацює», – підсумував Руслан Бортник.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України підтримала всі ініціативи Президента щодо особливого порядку місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: