Мобілізація в Нацгвардію: аргументи за і проти (огляд соціальних мереж)

Читать на русском

Вчорашній день в українських соціальних медіа ознаменувався активною хвилею поширень інфографіки «Слова і Діла» про те, кого не торкнеться нова хвиля мобілізації, яка розпочнеться вже 20 січня. 

Інтерес до цієї теми вкотре сколихнув громадськість у зв'язку із заявами міністра оборони України Степана Полторака стосовно ключових етапів, термінів та кількості осіб, що мають бути мобілізовані до лав Національної Гвардії України. У зв'язку з чим, «Слово і Діло» вирішило дізнатися, як ставляться до теми мобілізації користувачі соціальних мереж.

Чому Україні потрібна мобілізація?

(Мова оригіналу, орфографія і пунктуація авторів збережена – ред.)

Nataliia Buinovska

«Треба, щоб всі ВСІ чоловіки, особливо мери, керівники, пройшли фронт. БО БУДЕ БІДА! Хлопці після війни не втримаються! Вчора батьки померлого кіборга попросили мера не приходить на похорони! Вдумайтесь!»

Vladimir Karaulschuk

«Если сравнить численность сепаратистов в ДНР и ЛНР + ротационная численность на отдыхе в РВ, то их будет порядка 45 -50 тыс. чел. Т.е. для завершения АТО Украине на границах с ЛНР и ДНР необходима численность ВС порядка 120-150,0 тыс. чел. Тут действительно без дополнительного призыва не обойтись».

Олена Подола

«...А я вважаю шо має бути не часткова, а загальна мобілізація країни і світу, а не втиху відстрілювати хлопців, яким не можна ще й відстрілюватись».

Stepan Hnatyuk

«Як вони (мобілізовані) потрібні в зоні АТО. А динамічний захист волонтери стовідсотків зварять. Зона АТО це найкраший палігон. Там треба тренуватись та з тренувань з ходу йти на захист мирних громадян, суверенітету, тереторіальної цілістності УКРАЇНИ!!!».

Petro Ivanovych Voronovskyi

«Як не називайте, а війна є війна і солдати потрібні. Ви може путлера чекаєте, всі ті хто проти мобілізації? То в Криму вже дочекались. Путлер не питає, хочеш в армію чи ні, і взагалі виходить росіяни більш патріоти, раз ідуть убивати на чужу територію за Росію, а ви свою закликаєте не йти боронити. Це як називається?»

Олександр Сосницький

«Все залежить від того, хто чого прагне. Хочеш захистити Батьківщину - шукаєш спосіб. Не хочеш - шукаєш причину. А дискусія про правовий бік - від лукавого. Нічого не заважає ініціювати якісь слухання чи подати в суд для чистоти справи, а самим піти собі «боротись з тероризмом». Використовувати ж невідповідність політичної ситуації діючому законодавству якось не по-громадянськи».

Лилия Сулейманова

«Все правильно! Страну должны защищать добровольцы! Те, кто осознает, что защищает Родину и делает это профессионально! Государство обязано обеспечить защитников Родины техникой, оружием, одеждой, провизией и всем необходимым!»

Володимир Острижнюк

«Якшо розпочнеться VIP мобілізація війна зразу закінчиться».

Artem Pyndyk

«Вірно. В першу чергу мають мобілізуватись компетентні люди. Але давайте подивимось правді у вічі - це все, на жаль, на довго. Тому мусимо готувати нових бійців».

Тетяна Стахів

«Спочатку візьміть всіх добровольців,- тоді потреба в мобілізації взагалі відпаде. Тим більше, що від добровольців набагато більше толку, ніж від примусовщиків».

10 аргументів проти мобілізації

Олекса Довбуш

«...Якщо у нас на Сході АТО , є триста тисяч працівників МВС, плюс СБУ......Для проведення ротації, це більше ніж потрібно........... Якщо ж у нас ВІЙНА, то....... Оголошуйте віськовий стан, повна мобілізація...... І вперед, звільняємо Україну від руських окупантів.... АТО у нас, ні ВІЙНИ, ні МИРУ......».

Денис Янчук

«Сейчас получается условно на необходимых 100 человек, шлют повестки 1000 чам. Причём всем без разбору, кто служил и кто нет. Ну скажите, какой смысл призывать человека после военной кафедры, котрый вообще не имеет реальных знаний, в качесвте лейтенанта? Какую пользу он принесёт армии. Тем более срывают тех, кто реально работает, и приносит намного больше пользы по-месту. Почему так? Смысл один - запугать людей, для того чтобы откупались. Суммы доходят от 1500 до 3000 долл. И это не секрет. Сейчас у военкомов просто золотой дождь. »

Igor Zel

«Полторак, вперед как командир на передовую. По окопам пройтись, ситуацию изучить как порядочный генерал, а не как порядочная сволочь в кабинетах сидеть. Менты зарплату имеют больше военных, сидят в тылу. Вперед. А то мобилизацию им надо для отмывания денег. Волонтеры всем снабжают, а бюджетные деньги по карманам хенералы распихивают. Списывают все на добровольцах и призванных по мобилизации. Кому война, а кому мать родна».

Sergey Berezovsky

«Нужно не количество увеличивать, а качество улучшать! Какие воины из рабочих и крестьян? Воевать должны мотивированные профессионалы».

Iliya Ivanovich

«Їм потрібно продовження війни, вони на цьому заробляють гроші, Якщо люди не зрозуміють, что держава їх просто грабує, вбиває, забирає надію, а людям промивають мізки, що без цього ніяк. І люди дійсно починають вірити, що без грабунку і вбивст їм (людям) буде ще тяжче...».

Виктория Подгорная

«Зачем (мобилизация), если они не в состоянии обеспечить всем необходимым нынешний состав! Люди это не мясо!»

Ірина Захарченко

«Вже мобілізованих в Зоні АТО близько 50000, хочуть ще 200000 мобілізувати. ЦІКАВО....хто буде платити бійцям? Скільки будуть платити? У що одягнуть? Чим нагодують? Коли навчать і підготують, і за які кошти? Де розмістять 250000 бійців армії. Може підземні міста викопають в декілька поверхів???!!!..».

Святослав Каштан

«я вот не пойму смысла призывать срочников, которые в АТО не пойдут...смысл иметь военизированные подразделения со специализированной подготовкой, если будут брать с улицы и отправлять (и как бы кто не говорил) без подготовки в ад...тут как бы два вопроса - финансовый и чисто логический...короче на мясо хотят отправить вот и все...партия войны победила...как можно строить страну и экономику - когда цель государства на 2015 год мобилизировать военнослужащих...»

Larisa Moskalenko

«Зачем она нужна, если результата с июля фактически 0. Только бесконечное множество потерь. не проще ли не силой, а заинтересовать защитников, чтобы они как в древние времена были искренне замотивированы на результат?!!! Ведь насильно мобилизованный мужчина - это не воин. Воин - сознательно и по собственному желанию решает защищать ради какой-либо мотивации. А еще лучше изначально на высшем уровне разобраться, какой итог вообще должен быть...»

Валерия Гриненко

«Я не совсем понимаю, зачем принудительно набирать ай-тишников, предпринимателей, далеких от армии. От них пользы на фронте мало, но они перестанут платить налоги, так необходимые сейчас. Вообще, учитывая бедственное преддефолтное состояние страны, нужно всех, кто платит в бюджет большие налоги освобождать от мобилизации. И наоборот, привлекать за деньги тех, кто стоит на службе занятости и получает от государства пособие».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: