Українські війська «тримають наказ» не відкривати вогонь тоді, коли з'являються дані розвідки про підготовку бойовиками мінометних позицій.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт зовнішньої політики і міжнародної безпеки.
«Для проросійських бойовиків, польових командирів, банд, що діють на Донбасі, ця війна має сенс і надзвичайно вигідна. Поки йдуть військові дії, вони мають владу, доступ до ресурсів, підтримку Росії, тому оголошення «тиші» не буде дотримуватись бойовиками, а от для українських військових це могло би мати катастрофічні наслідки. Складається така ситуація, що наші війська отримують наказ не відкривати вогонь, і вони дійсно його не відкривають, але при цьому зазнають атак і обстрілів сепаратистів», – вважає Мельник.За словами експерта, навіть на випередження вони не мають права стріляти, і за таких умов з'являються дані розвідки про підготовку бойовиками мінометних позицій.
«Вважаю, що й переговори в Мінську не завершаться для українського уряду нічим хорошим. Стосовно Росії почали запроваджувати санкції з вересня, вона знаходиться в економічній кризі, міжнародній ізоляції і, тим не менш, це не заважає їй продовжувати вести військові дії і використовувати свою головну зброю – шантаж. А Україна до цього часу не може назвати своїм іменем те, що відбувається, а це вже не АТО», – підсумовує спеціаліст.
Читайте також: В Мінсоцполітики думають, як відрізнити учасників АТО від «тилових пацюків»
Зазначимо, що в Міністерстві оборони України повідомляють, що в Україні розпочнеться четверта хвиля мобілізації ще до Нового року. Зокрема, офіційного указу Президента Петра Порошенка варто очікувати в середині грудня.
Водночас, в «День тиші» штабом АТО обліковано 14 фактів порушення режиму «тиша» з боку незаконних збройних формувань. З них три – до оголошення режиму припинення вогню. Проте українські артилеристи, за твердженням штабу АТО, ударів у відповідь не завдавали і продовжували дотримуватись «Дня тиші».
Незважаючи на це, у зоні АТО продовжено дію режиму тиші.
Цю інформацію на брифінгу повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»